تبلیغات
کوهستان آستارا - عظیم قیچی ساز فاتح "چوایو " به ارتفاع 8201 متر ششمین قله مرتفع جهان بدون استفاده از اکسیژن مصنوعی
 
کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 دوازدهمین صعود بالای هشت هزار متری عظیم قیچی ساز بر خانواده بزرگ کوهنوردی مبارک باد

باشگاه کوهنوردی کوهستان آستارا این صعود موفقیت آمیز را به مرد اول کوهنوردی ایران عظیم قیچی ساز و جامعه بزرگ کوهنوردی کشور تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای ایشان در صعود به دو قله باقیمانده از چهارده قله بالای هشت هزار را داشته و  پیروزی و موفقیت در تمام مراحل زندگی را برایشان آرزومندیم.

گزارش کامل صعود به نقل از سایت رسمی عظیم قیچی ساز

92/6/12

عظیم قیچی ساز بامداد 10 شهریور تهران را ترک کرده و عصر همان روز به کاتماندو رسید. وی روز گذشته را (12 شهریور) به تهیه کسری مواد غذایی مورد نیاز برای سفر به تبت و دیدار دوستان گذراند.

عظیم قیچی ساز امروز با شرکت طرف قرارداد (َAsian Trek) و همچنین اعضا تیم ملاقات کرد. تیم چوایو متشکل از 5 نفر از کشورهای استرالیا، اسپانیا، گرجستان، آمریکا و ایران است. قیچی ساز قصد دارد در صورت اخذ ویزا (عصر امروز مشخص خواهد شد) فردا (13 شهریور) به همراه تیم به سمت مرز تبت حرکت کند.

92/6/13

"عظیم قیچی ساز" طی تماس تلفنی گفت:

"ساعت 6 صبح امروز به همراه دیگر اعضا تیم در زیر بارش باران با اتوبوس از کاتماندو به طرف مرز تبت حرکت کردم در جاده ای کوهستانی که چندین قسمت آن به علت ریزش کوه بر اثر بارش زیاد و رانش زمین مسدود شده بود. به ناچار توقف های طولانی در مسیر داشتیم. همین امر باعث شد به موقع به مرز نرسیم.

ساعت 4 بعد از ظهر به روستایی زیبا به نام "کداری" (Kodari) رسیدیم. امشب را در مسافرخانه ای خواهیم ماند و فردا صبح به امید خدا از مرز عبور خواهیم کرد و همچنان باران می بارد!"

92/6/14

"عظیم قیچی ساز" اعلام کرد، وی به همراه دیگر نفرات تیم امروز ساعت 8 صبح به مرز رسیدند و بعد از 1 ساعت انتظار در صف طولانی ماشین هایی که همگی به مقصد تبت می رفتند، از روی پل مرتفعی که معروف است به "پل دوستی" عبور کردند و وارد خاک تبت شدند. آنان عصر امروز به شهر کوچک "نیالام" (Nyalam) خواهند رسید و شب را در مسافرخانه ای سپری خواهند کرد. 

92/6/15

"قیچی ساز" امروز به قصد هم هوایی به ارتفاعات "نیالام" (3800 متر) تا ارتفاع 4800 متر رفت. وی امشب را هم در "نیالام" سپری خواهد کرد.

92/6/16

"قیچی ساز" خبر داد: "امروز طبق معمول با ماشین به راه افتادیم و به گردنه مرتفع و زیبای "تنگلا" (Tongla pass) به ارتفاع 5100 متر رسیدیم. بعد از این گردنه دیگر می شود قلل شیشاپانگما (8013 متر) و چوایو (8201 متر) را دید. البته هنوز موفق به دیدن قله چوایو نشده ام. سراسر قله را ابر فرا گرفته است. حدود ساعت 12 به شهر کوچکی به نام "تینگری" (Tingri) به ارتفاع 4350 متر رسیدیم. چیزی که برایم خیلی عجیب است، همه تابلوها در شهرها و جاده ها فقط و فقط به زبان چینی است! تمام خانه های تبتی و قدیمی تخریب شده و از نو با سیمان و بتون ساخته شده اند. بر خلاف طبیعت، روستا ها هیچ حسی را منتقل نمی کنند. اینجا همه چیز چینی است!! امشب را در شهر "تینگری" خواهیم ماند.".

92/6/18

"عظیم قیچی ساز" صبح امروز به همراه دیگر نفرات تیم روستا "تینگری" را ترک کرد و پس از 3 ساعت به محلی معروف به "کمپ اصلی چینی ها" (Chinese Base Camp) - انتهای مسیر ماشین رو - به ارتفاع 4900 متر رسید. "قیچی ساز" گفت برای 2 تا 3 روز آینده در این محل خواهد ماند.

92/6/21
"عظیم قیچی ساز" پس از 3 ساعت راهپیمایی ظهر امروز به محلی معروف به "کمپ میانی" (Middle Camp) به ارتفاع 5350 متر رسید. وی فردا عازم کمپ اصلی قله چوایو خواهد شد.
92/6/22

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، "امروز  پس از راهپیمایی 2 ساعته به کمپ اصلی چوایو (5650 متر) رسیدم. بالغ بر 14 تیم در کمپ به سر می‌برند و تا جایی که مطلع شدم بعضی از تیم‌ها تا کمپ 1 بالا رفته‌اند. 2 تا 3 روز آینده مراسم "پوجا" (Puja) انجام خواهد شد. سپس راهی کمپ‌های بالا خواهم شد."

92/6/24
"عظیم قیچی ساز" راهی کمپ 1 شد. وی 7 صبح امروز پس از پایان مراسم پوجا، با کوله‌ای حاوی لوازم شخصی‌اش (15 کیلو) کمپ اصلی را ترک کرد و پس از 3 ساعت کوهپیمایی به کمپ 1 (6400 متر) رسید. "عظیم" پس از برپایی چادرش و استراحتی 2 ساعته به کمپ اصلی بازگشت.
92/6/26

 

http://azimgheichisaz.com/images/news/cho%20oyu/international_cho-oyu_expedition_2013.jpg

کمپ اصلی چوایو - چپ به راست: "عظیم قیچی ساز"، "آلکس باربر" از آمریکا، "بروس گیبنز" از استرالیا، "گیا تورتلادز" از گرجستان، "مینگما" از نپال (سردار تیم و همچنین شرپا شخصی "بروس") و "فرناندو لاتوره" از اسپانیا.

92/6/26

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، حدود ساعت 12 ظهر امروز (به وقت محلی) شرپاهایی که بین کمپ 1 و کمپ 2 در حال ثابت گذاری مسیر بودند دچار بهمن شدند. سه تن از شرپاها در این حادثه صدمه دیدند و حال یکی از آنان وخیم است. وی با برانکارد به کمپ اصلی منتقل شد. حال دیگر نفرات مستقر در کمپ اصلی و کمپ1 مساعد است.

92/6/27

در سایت شخصی "فرران" (Ferran Latorre) -یکی از اعضا تیم چوایو- که ساعتی پیش به روز رسانی شد می‌خوانیم، "دیروز بهمنی بین کمپ 1 و 2 فرو ریخت و سه نفر از چهار شرپایی را که در حال صعود بودند، مصدوم کرد. بارش سنگین برف در روزهای اخیر و باد دلایل اصلی این حادثه بودند. بهمن بزرگی نبود اما قابل ملاحظه بود و حدود 100 متر عرض داشت.... یکی از شرپاها شدیدا مصدوم شد (چندین بریدگی و کبودی در صورت و دست و پا). او دیروز به مرز و امروز با هلیکوپتر به کاتماندو منتقل شد..."

92/6/29

"عظیم قیچی ساز" طی تماسی خبر داد، "پس از حادثه بهمن، 2 روز بارش برف باعث شد در کمپ اصلی ماندگار شوم. اما امروز صبح با آسمانی صاف و هوایی نسبتاً سرد روبرو شدم. قصد دارم ظهر به طرف کمپ 1 (6400 متر) بروم و شب را آنجا مانده سپس در صورت مساعد بودن شرایط فردا به سمت کمپ 2 (7100 متر) حرکت کنم. امیدوارم بتوانم دوره هم هوایی را در این مرحله به پایان برسانم."

92/6/30

"عظیم قیچی ساز" خبر داد، "شب گذشته را در کمپ 1 گذراندم. امروز ساعت 9:30 صبح (به وقت محلی) پس از جمع کردن چادر و همه وسایلم (20 کیلو) به سمت کمپ 2 (7100 متر) حرکت کردم. مسیر دشواری نبود اما ناچار به برف کوبی همه مسیر شدیم و ساعت 1:30 به کمپ 3 رسیدم. شب را اینجا خواهم ماند و صبح فردا به کمپ اصلی برمی‌گردم."

92/6/31

"عظیم  قیچی ساز" به کمپ اصلی بازگشت. وی قصد دارد چند روزی را استراحت کند و منتظر هوای مساعد برای تلاش نهایی بماند. "عظیم" همه لوازمش را به کمپ 2 (7100 متر) منتقل کرده است و قصد دارد در تلاش نهایی مستقیماً از کمپ اصلی به کمپ 2 رفته و از کمپ 2 به سوی قله برود. (اکثر کوهنوردان کمپ 3 به ارتفاع 7400 متر را هم برپا می‌کنند و از کمپ 3 برای صعود قله تلاش می‌کنند.)

92/7/1

آقای "فرران لتورره" (Ferran Latorre)-هم‌نورد اسپانیایی "عظیم"- عکس هایی از چند روز اخیر را در وب سایت شخصی‌اش به نمایش گذاشته است. با اجازه خود او عکس‌هایش را به اشتراک می‌گذارم.

"فرران" و "عظیم" در کمپ 2

نمایی از کمپ2

"عظیم" در راه کمپ2 

"فرران" و "عظیم" در کمپ1

کمپ1

کمپ2

92/7/3

"عظیم قیچی ساز" ساعت 11 صبح (به وقت محلی) کمپ اصلی را ترک کرد و پس از 6 ساعت کوهنوردی، ساعت 5 عصر به کمپ 2 (7100 متر) رسید. وی قصد دارد در صورت مساعد بودن شرایط، امشب ساعت 12 به سوی قله چوایو حرکت کند. همچنین "قیچی ساز" خبر داد، 3 کوهنورد روس و 3 شرپا امروز موفق به صعود قله شدند که 2 تن از کوهنوردان روس با اسکی فرود آمدند.

92/7/4

"عظیم قیچی ساز" ساعت 5:45 عصر امروز (به وقت محلی) به کمپ اصلی بازگشت.

"عظیم قیچی ساز" بر فراز "چوایو " ایستاد

"عظیم قیچی ساز" ساعت 12:30 شب (به وقت محلی) از کمپ 2 حرکت خود را آغاز کرد و پس از هفت ساعت و نیم تلاش، سرانجام ساعت 8 صبح (5:45 صبح امروز پنج‌شنبه ۴ مهر ماه ۹۲)موفق شد قله "چوایو" به ارتفاع 8201 متر، ششمین قله مرتفع جهان و "دوازدهمین" قله هشت هزارمتری‌اش را صعود کند. وی در حال حاضر در کمپ 2 به سر می‌برد.

لازم به توضیح است؛ "قیچی ساز" قله چوایو را بدون استفاده از اکسیژن مصنوعی و بدون استخدام شرپا صعود کرده است.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 4 مهر 1392
شهرام صادق زاده
چهارشنبه 25 مهر 1397 10:45 ق.ظ
This web site truly has all of the information and facts I wanted about this
subject and didn't know who to ask.
دوشنبه 23 مهر 1397 04:02 ق.ظ
At this time it looks like Expression Engine is the best blogging platform available right
now. (from what I've read) Is that what you are using on your blog?
چهارشنبه 18 مهر 1397 11:32 ق.ظ
Greetings from Florida! I'm bored to tears at work so I decided
to browse your site on my iphone during lunch
break. I love the info you provide here and can't wait to
take a look when I get home. I'm amazed at how
fast your blog loaded on my mobile .. I'm not even using
WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful blog!
چهارشنبه 18 مهر 1397 10:39 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.

I don't know who you are but definitely you're going
to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:47 ق.ظ
What's up to all, how is the whole thing, I think every one is
getting more from this web page, and your views are pleasant in support
of new visitors.
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:15 ق.ظ
With havin so much content and articles
do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation?
My blog has a lot of completely unique content I've either authored myself
or outsourced but it seems a lot of it is popping it
up all over the web without my agreement. Do you know any techniques to help protect
against content from being stolen? I'd genuinely appreciate
it.
چهارشنبه 18 مهر 1397 09:00 ق.ظ
Thank you for another fantastic article. The place else may just
anybody get that type of info in such a perfect method of writing?
I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.
چهارشنبه 18 مهر 1397 08:25 ق.ظ
I got this site from my friend who told me concerning this website and
now this time I am visiting this site and reading very informative content at this place.
چهارشنبه 18 مهر 1397 07:59 ق.ظ
I read this post fully concerning the difference of hottest and earlier technologies, it's awesome article.
چهارشنبه 18 مهر 1397 06:50 ق.ظ
Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a
quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading your posts.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
Thanks a lot!
چهارشنبه 18 مهر 1397 06:48 ق.ظ
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable experience concerning unexpected feelings.
چهارشنبه 18 مهر 1397 06:47 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmark your website to come
back in the future. All the best
چهارشنبه 18 مهر 1397 04:33 ق.ظ
What's up it's me, I am also visiting this website daily, this web
page is in fact good and the people are genuinely sharing fastidious thoughts.
چهارشنبه 18 مهر 1397 03:40 ق.ظ
Quality articles or reviews is the key to attract the users to
pay a quick visit the web site, that's what this website is providing.
چهارشنبه 18 مهر 1397 03:05 ق.ظ
bookmarked!!, I really like your blog!
چهارشنبه 18 مهر 1397 03:03 ق.ظ
I got this website from my pal who informed me concerning this web
site and now this time I am browsing this website and reading very informative content at this place.
چهارشنبه 18 مهر 1397 02:53 ق.ظ
I got this website from my pal who shared with me regarding
this web site and now this time I am visiting this web page and reading very informative content at this time.
چهارشنبه 18 مهر 1397 02:35 ق.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added
I get several emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?

Thank you!
چهارشنبه 18 مهر 1397 02:22 ق.ظ
It's very simple to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this post at this web page.
چهارشنبه 18 مهر 1397 02:06 ق.ظ
What i don't realize is if truth be told how you are not really a lot
more well-liked than you might be right now. You're so intelligent.
You recognize therefore significantly in the case of
this topic, made me personally imagine it from
so many varied angles. Its like women and men don't seem to be interested until it is something to
do with Lady gaga! Your own stuffs nice. Always handle it up!
چهارشنبه 18 مهر 1397 01:42 ق.ظ
It is not my first time to pay a visit this web site, i am visiting this web page dailly and obtain nice data from here daily.
چهارشنبه 18 مهر 1397 01:33 ق.ظ
Hi, Neat post. There is a problem together with your
website in internet explorer, could check this?
IE still is the market leader and a huge portion of other people will pass
over your fantastic writing due to this problem.
سه شنبه 17 مهر 1397 11:57 ب.ظ
I'm really enjoying the theme/design of your weblog.

Do you ever run into any browser compatibility issues? A handful of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks great in Chrome.
Do you have any recommendations to help fix this
issue?
سه شنبه 17 مهر 1397 11:17 ب.ظ
This design is steller! You most certainly know how to keep a
reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost
moved to start my own blog (well, almost...HaHa!)
Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and
more than that, how you presented it. Too cool!
سه شنبه 17 مهر 1397 10:29 ب.ظ
Magnificent best ! I wish to apprentice while
you amend your web site, how can i subscribe for a blog
web site? The account aided me a acceptable deal. I haad been tiny bit acquainted of
thhis your broadcast provided bright clear idea
سه شنبه 17 مهر 1397 09:05 ب.ظ
Thanks in support of sharing such a pleasant thinking, post is good, thats why i have read it completely
سه شنبه 17 مهر 1397 07:41 ب.ظ
Hi! I could have sworn I've been to this site before but after browsing through some of the post I realized it's new
to me. Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll be book-marking and checking back
often!
سه شنبه 17 مهر 1397 07:06 ب.ظ
Hi there! I just want to give you a big thumbs up for your great information you've got here on this post.
I'll be returning to your website for more soon.
سه شنبه 17 مهر 1397 06:50 ب.ظ
This paragraph is really a nice one it assists new the web viewers,
who are wishing for blogging.
سه شنبه 17 مهر 1397 06:38 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like I do, simply pay a visit
this site all the time for the reason that it offers quality contents,
thanks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30