کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
برنامه دوم کوهستان آستارا در بیست و نهم فروردین ماه 93

افراد از ماشین پیاده می شود همزمان با رسیدن ما مینی بوس هیآت کوهنوردی آستارا نیز پشت سرمان در روستای زیبای توریستی گیلده از زیباترین منطقه حیران می ایستد سلام و احوال پرسی نموده و با آرزوی روزی خوب و صعودی موفقیت آمیز برایشان جلوتر از ما به راه می افتند. به آقای حیادخت مب گوییم بین ساعت یک تا یک و نبم ظهر در منطقه فندقلو آلادیزگاه حاضر شود شایان به دلیل سرماخوردگی احساس می کند که نمی تواند با ما همراه شود و می خواهد برگردد چون آقای حیادخت به شهر نمین می رفت با مینی بوس هیآت کوهنوردی راهی خانه می شود تعدادمان به نوزده نفر می رسد.
به محوطه معدن شن و ماسه جبال آستارا می رسیم از طرف مدیریت باشگاه آقای مهرپرور به سرپرستی برنامه و سرکار خانم جانشین و آقای عشایر برای جلوداری و عقبداری این برنامه انتخاب شده اند.
سرپرست برنامه آقای مهرپرور رییس موسسه مالی اعتباری کوثر شعبه آستارا
آقای مهرپرور تصمیم عجیبی می گیرند مسیر حرکتمان را از گیلده به آلادیزگاه به گیلده , آبگرم علی داشی به منطقه فندقلو آلادیزگاه تغییر می دهند چون تا به حال این مسیر را نرفته ایم آشنایی زیادی را از بعد آبگرم نداریم به علت تنوع برنامه مورد تایید افراد واقع شده و قرار می شود صبحانه را در استراحت گاه آقای بنی افشار نزدیک آبگرم صرف کنیم.
هر چند تعدادی از افراد از تغییر مسیر نگران می شوند و از گمشدن و جیره بندی خوراکی ها دم می زنند اما با خنده و متلک گویان بچه ها با توکل به خدا به راه می افتند.
با اینکه بالاتر از رودخانه و در حاشیه آن حرکت می کنیم اما به دلیل ذوب شدن برفها در ارتفاعات و سرازیر شدن آن به رودخانه آب آن زیاد شده و صدای دلنواز غرش آب که نهایت به دریای  خزر می ریزد اول صبحی گام برداری در این مسر زیبا را با عشق خاصی که به طبیعت و برایمان آسان می کند .
در این مسیر بیشتر کوهنوردان آز استان اردبیل بوده و در گروه های مختلف با عجله از کنار ما می گذرند و ما در بعضی جاها مجبور می شویم بایستیم تا این افراد رد شده و سپس ما به راه خود ادامه می دهیم .
هنوز در شیارهای بالای کوهها جاهایی که از تابش آفتاب محروم مانده اند برف دیده می شود و نمایی بسیار زیبا را با وجود سرسبزی اطراف خودشان به خود گرفته و آدمی را به وجد آورده و روحیه امان را مضاعف می کند .
با بیشتر شدن صدای رودخانه می فهمیم که کم کم به منطقه قوشا دگیرمانی می رسیم همان جایی که در سال های نه چندان دور اهالی روستاهای اطراف برای آرد کردن گندم هایشان به این جا آمده تا نانی را سر سفره خانواه خود بگذارند هر چند دیگر اثری از آن نمانده و روستاهایمان نیز از نان تازه مادربزرگها بی بهره مانده اند و نان خود را از نانوایی های تازه احداث شده در محل شان تهیه می کنند و دیگر اول صبحی بوی نان تازه در روستا نمی پیچد و آنها نیز صفا و صمیمیت قبل را ندارند تو این فکرها بودم که به رودخانه می رسیم افراد هیات کوهنوردی را مبینم که دارن از سر بالایی بالا می روند دستی تکان می دهیم خدا قوتی می گوییم و تصمیم آخر را می گیریم که با تغییر مسیر سرپرست برنامه موافقت می کنیم و به سمت استراحت گا ه آقای بنی افشار در آبگرم علی داشی می رویم.

لحظاتی کوهپیمایی به سنگ یادبود آقای ظفری می رسیم و فاتحه ای برای شادی روح ایشان می خوانیم و از پل چوبی عبور کرده به راهمان ادامه می دهیم .
عقبدار برنامه آقای عشایر کارمند بانک ملت آستارا شعبه مرکزی
هر چه از زیباییهای این مسیر بگویم کم گفته ام هر چند هنوز برگ دختان کامل نشده ولی سرسبزی خود را باز یافته و زندگی جدیدی را تجربه می کنند برگهای پاییزی هنوز در بعضی جاها انباشته شده  و وزش باد و بارش برف و باران نتوانسته آنها از زمین بکند و در زیر پاهایمان خش خش می کنند و حس خوبی به آدمی می دهد و لذت گام برداری را دو چندان می کند.
در نهایت به استراحت گاه آقای بنی افشار می رسیم و به استقبالمان می آید و سلام واحوال پرسی نموده سراغ آقای حیادخت را می گیرند که می گوییم امروز همراه ما نیستند آنهایی که با خودشان صبحانه آورده اند سفارش چایی میدهند و گروه کاری صبحانه ما نیز سفارش املت می دهند در داخل دکه می نشینیم و تا املت آماده شود یا صرف چایی سوالاتی در مورد مسیر از آقای بنی افشار پرسیده و ایشان ما را راهنمایی می کنند و یک بار دیگر مسیر را بررسی می کنیم که جایی اشتباه نکنیم آقای بنی افشار با گوجه املت درست می کنند به همین خاطر زمان می برد تا آماده شود در استراحت گاه خشنود از رب یرای تهیه اش استفاده می شود که املت این جا خوشمزه تر است جای شایان خالی که در خوردنش به کسی امان نمی داد حین صرف صیحانه بارش بهاری آغاز می شود که اقای مهرپرور پیشناد برگشت را می دهند که پذیرفته نمی شود تا ما صبحانه را بخوریم باران نیز بند می آید و پس از گرفتن عکسی به یادگار از آقای بنی افشار خداحافظی می کنیم.
ثمین و مهمان این هفته آیناز حیرانیان

سوالی که در ذهن تک تک افراد نقش بسته این است که آیا امروز اتفاقاتی خواهد افتاد ایا مسیر را درست خواهیم رفت وجود چشمه های متعدد در مسیر از بابت آب نوشیدنی خیالمان را راحت می کند برای آخرین بار مسیر را مرور می کنیم و از پل چوبی روی رودخانه گذشته و در حاشیه رودخاه به حرکت در می آییم.
رفته رفته از رودخانه اوج می گیریم و همچنان بالای آن حرکت می کنیم و پس از گذشت ساعتی باز به سمت پایین رفته و به رودخانه می رسیم .
 دوباره سربالایی آغاز می شود که نشان از آخرین مرحله صعود و دور شدن از حاشیه رودخانه می باشد هوا پس از بارش باران گرمتر شده و گاهی نبز تابش آفتاب اذییتمان می کند با گدشت زمان احساس می کنیم که در ساعت مقرر نخواهیم رسیدساعتی را به دلیل سختی مسیر و عدم شناخت آن از دست داده ایم اما هنوز زمان زیادی تا تاریک شدن  هوا مانده و نگران نیستیم و با متلک گویان بچه ها در مورد گم شدنمان و راه انداختن بگو و بخند سعی می کنیم روحیه افراد را بالا ببریم از کنار نشانه های گفته شده آقای بنی افشار یکی یکی رد می شویم و مطمین هستیم که مسیر را درست می رویم .
مهرداد را می بینم که در مسیر ایستاده و آرنج خود را روی زانویش گذاشته و دستش زیر چانه اش به فکر فرو رفته و منتظر من مونده می گویم به چه می اندیشی ؟
می گوید این سوال پیش می آید که ما از کجا سر در می آوریم و می توانیم آقای حیادخت را ببینیم و آیا این مسیر آلادیزگاه هست و سوال های این چنینی ذهنم را به خود مشغول کرده اقای حیادخت تماس می گیرند و نگران از حال ما می پرسند و می گوییم به علت تغییر مسیر با تاخیر می رسیم اما مکان آمدمان را نمی دانیم بالا رسیدیم تماس می گیریم.
بلاخره به بالای چمنزار می رسیم و در مسیر خانواده هایی را می بینیم که چادر زده و برای تفریح و گردش آمده اند از آنها مکانمان را می پرسیم که می گویند منطقه فندقلو آبیگلو هستیم پس از پیمودن مسافتی در چمنزارها و گرفتن عکسی به یادگار و با تماسی که با آقای حیادخت می گیریم ایشان را پیدا نموده و با فاصله که از ما دارد از ایشان می خواهیم که به سمت ما بیایند و چون به این منطقه تسلط دارند به سمت ما حرکت نموده و ما هم بساط نهار را پهن می کنیم و دور هم نشسته و با خیال راحت کتلتی را که سرکار خانم گیلک برایمان آورده بودند شروع به خوردن می کنیم امروز نهار گروه چند نفره ما مهمان ایشان بود که جا دارد از زحماتش نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشیم آقای حیادخت نیز رسیده و به جمع ما می پیوندد و با دیدنش ذوق زده می شویم و با دست زدن و آقا فرزادگویان از ایشان که  البته با قوری چایی که برای ما آماده کرده بودند استقبال می کنیم پس از صرف نهار و خوردن چایی به سمت شهر نمین و به خوردن بستنی حرکت می کنیم.

مسیر حرکتمان از بالا که استراحگاه آقای بنی افشار و روستای گیلده در آن دیده می شود
برنامه امروز نیز با تمام سختی هاش اما با خاطره ای خوب و تجربه ای جدید به پایان می رسد و تصمیم می گیریم که تا شناخت کاملی از مسیر نداشته باشیم مسیر برنامه را تغییر ندهیم از سرپرستی برنامه آقای مهرپرور و جلودار برنامه سرکار خانم جانشین و آقای عشایر عقب دار این هفته به خصوص از افراد شرکت کننده در این برنامه که حوصله به خرج داده و به ما اطمینان کردند تشکر نموده برایشان هفته پیش رو را هفته ای سرشار شادی و موفقیت آرزو می کنیم.
 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
دوشنبه 1 اردیبهشت 1393
شهرام صادق زاده
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:39 ق.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular post!
It is the little changes which will make the biggest
changes. Thanks a lot for sharing!
دوشنبه 23 مرداد 1396 02:34 ب.ظ
I'm gone to convey my little brother, that he should also visit this weblog on regular basis to get updated from latest reports.
چهارشنبه 10 خرداد 1396 09:55 ق.ظ
با درود و آرزوی بهترینها
من برای تعطیلات میخوام مسیر گیلده به فندقلو را برم .میخواستم درباره مسیر اطلاعات بگیرم . لطفا راهنمایی کنید. گزارش برنامه را دیدم اما ابهام دارم. 09136885900 شماره تماس و تلگرام من هست . لطفا یک پیام بدید با شما تماس میگیرم. پیشاپیش سپاسگزارم
شنبه 8 فروردین 1394 07:21 ب.ظ
باسلام اقاشهرام بروز نیستی
شهرام صادق زادهسلام حق با شماست مشکلات کاری داشتم که تمام شد با شروع برنامه های امسال به روز هم میشویم
شنبه 20 اردیبهشت 1393 09:56 ق.ظ
بسیار زیبا،هم گزارش وهم عکسها
شهرام صادق زادهممنون از بازدید و نظرتون
دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 11:55 ب.ظ
سلام با خوندن مطالبتون احساس میکنم منم همراه گروه بودم با همه گروه اشنا شدم مسیرها رو شناحتم بامناطقی آشنا شدم که در موردشون اطلاعاتی نداشتم امیدوارم هر هفته شاهد گزارشهاتون باشم ممنون
شهرام صادق زادهسلام شما لطف دارید موفق باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو