کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 کوهنوردان کوهستان آستارا در صعود به آبشار مسکین (لوشکی)

این ماییم ، دوباره اینجاییم
با هم هستیم ولی تنهاییم
اینجاییم نه از برای خود خواهی
نه از برای خودنمایی
اینجاییم از سر عشق
اینجاییم از سر شور ، از سر غرور
اینجاییم از برای رشد ، از برای اوج
از سر جنون ، اینجاییم برای پایان
پایان یک آغاز ،
پایانی که آغازی بلند پروازانه تر نوید می دهد.......


صعود بی فرود سه کوهنورد قهرمان مجتبی ، آیدین و پویا بر بلندای برودپیک از مسیر ایران یادگاری بی نظیر و ماندگار در خاطره ایرانیان است . کوهستان آستارا  یاد و خاطره حادثه دیدگان برودپیک را گرامی داشته و با تسلیت دوباره به خانواده های این عزیزان آرزو می کنیم که دیگر چنین اتفاقاتی در ورزش کوهنوردی تکرار نشود روحشان شاد.

پس از یک صعود فنی و سنگین و صعود به قله تیلار تالش قرار بود در یک کوهپیمایی ده ساعته مسیر لاتون تا بهارستان را جهت آمادگی برای صعود به قله 3800 متری بابامقصود سبلان برویم که با توجه به وضعیت جوی هوا و بارش باران در روز جمعه بیست وسوم خرداد ماه طی جلسه ای با گروه فنی باشگاه با پیشنهاد مهرداد اکثریت با رفتن به آبشار لوشکی ( مسکین ) موافقت نموده و به اطلاع اعضاء باشگاه رسید.


قبلا به این آبشار رفته ایم و گزارش کامل مسیر و معرفی آن در آرشیو مطالب سایت وجود داشته به همین خاطر ززیاد به معرفی مسیر نمی پردازم هر چند تعدادی از افراد اولین بار می باشد که به این آبشار می روند و از تغییر برنامه این هفته استقبال نموده و قرار می شود ساعت 5/30 دقیقه صبح از شهر خاج شویم .


وجود آبشاری همچون لاتون در منطقه کمتر کوهنوردانی حتی از خود آستارا از بودن آبشاری زیبا در این مکان خبر دارند داشتن چشمه های متعدد در مسیر و حرکت در حاشیه رودخانه و دو طرف مسیر پوشیده از درختان سر به آسمان کشیده و مسیری با شیب ملایم این آبشار را از آبشار لاتون متمایز نموده و برای کوهنوردان مبتدی و یک برنامه گلگشت مناسب می باشد انگار تغییراتی در مسر انجام شده و جاده ای تا محل خوردن صیحانه که یک ونیم ساعتی از روستا فاصله دارد کشیده و یک پل بتونی نیز روی رودخانه احداث نموده اند که ماشین های شاسی بلند و نیسان به راحتی می توانند تا یک ساعتی آبشار بروند که خطر و ریسکش از مسیر آبشار لاتون خیلی کمتر هست.


به خاطر وضعیت هوا و احتمال بارش باران بدون توقف در مسیر تا محل صبحانه که انتهای جاده تازه تاسیس و در کنار چشمه ای با آب گوارا و در حاشیه رودخانه واقع شده حرکت می کنیم آقای حیادخت با کمک تعدادی از بچه ها آتش روشن نموده و بساط چایی را راه می اندازند.


مانند برنامه های دیگر صبحانه را دور هم نشسته  و می خوریم وضغیت هوا دگرگون شده و ابرهای سیاهی آسمان بالای کوه ها را می پوشاند انگار بارش باران تا ساعاتی دیگر شروع خواهد شد به همین خاطر زودتر بلند شده و به سمت آبشار در مسیری دلنشین گام بر می داریم .


یادم رفت سرپرست برنامه امروز را معرفی کنم ایشان کسی نیست جز بابای غم ها علی آقای جمشیدی که با همسرشان در چشمه محل صبحانه عکسی به یادگار می گیرند هر چند علی آقا برای تعدادی از بچه ها گروه خط و نشان کشیده بود که موقع سرپرستی اشان دمار از روزگارشان درآورد اما احساس می کنم ترس از برنامه های آتی و تنبیه شدنشان کمتر به این افراد گیر داده و گاهی اونم با زیرکی و هماهنگی قدرت خود را در برابر بچه ها به رخ این افراد بکشد که با خنده های بقیه روبرو می شود.


وقتی سربالایی آخر را صعود می کنی از لابه لای درخت ها آبشار نمایان شده و خستگی کوهپیمایی را از تنمان بیرون  می کند یک ساعتی از صبحانه خوردمان می گذرد و برای نهار هنوز زمان باقی است  سرپرست برنامه با اعلام اینکه ناهار را در مسیر برگشت خواهیم خورد زمان یک ساعته ای را برای لذت بردن و استراحت در این منطقه بکر و دیدنی در نظر می گیرند آقای حیادخت آتش روشن نموده و بساط چایی را راه می اندازند سه نفر از بچه ها در گذر از رودخانه به داخل آب افتاده و پوتین هایشان که خیس شده بود از فرصت استفاده کرده با قرار دادن در کنار آتش خشک می کنند .


زمانی به رفتنمان نمانده که گروه کوهنوردی بانوان هیر کانی آستارا به سرپرستی آقای واضحی که نزدیک به سی نفری می شوند سر می رسند عکسی به یادگار با این گروه گرفته آماده برگشت می شویم.

هنوز از آبشار فاصله نگرفته ایم که بارش بارن آغاز می شود اگر وضع به این صورت پیش برود قید خوردن نهار در مسیر را باید بزنیم بارش های بهاری همیشه در زمان کوتاه اما با شدت بارش خاصی به همراه است همینطور می شود  وتصمیم بر آن می شود که بدون توقف حرکت کنیم افراد بادگیرهایشان را می پوشند تا از خیس شدن بیش از حد جلوگیری کنند قدم زدن در این محیط زیبا همراه بارش بهاری دلی عاشق می خواهد که از بودنش در این جا دو چندان لذت ببرد دو ساعتی را بدون توقف پشت سر گذاشته ایم که به نزدیک ماشین رسیده  و برنامه امروز را به پایان می بریم یادم رفت بگویم امروز خانم گیلک تدارک جوجه لونگی را دیده بودند که باران فرصت خوردنش را نداد و در کنار ماشین از کتلتی که آورده بودند دور هم کمی خورده و سوار ماشین می شویم.


در نهایت از سرپرستی بدون نقص آقای جمشیدی و افراد شرکت کننده در این برنامه تشکر نموده و برای خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت کوهستان آستارا آروزی موفقیت و تندرستی می کنم شاد و سرزنده باشید.


   به علت در پیش بودن ماه مبارک رمضان و نبود برنامه در این ماه برنامه بابامقصود سبلان لغو و به گشت و گذار در شهر سرعین و استفاده از آبدرمانی های این شهر انجامید که با تصمیم سرپرست برنامه آقای شایان جعفری تغییر یافت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 4 تیر 1393
شهرام صادق زاده
سه شنبه 11 شهریور 1393 12:07 ق.ظ
خبری ازتون نیست [
یکشنبه 12 مرداد 1393 02:45 ب.ظ
تصاویر جدید صعودتونون کو؟
شهرام صادق زادهمتاسفانه به خاطر ماه رمضان برنامه های امسال را اجرا ننمودیم همین توقف برنامه انگیزه افراد را پایین آورد که مقصر اصلی آن خودم بودم و از این بابت از بچه های باشگاه می خواهم که مرا ببخشند برای هفته های آینده برنامه ای می خواهیم تهیه کنیم که به زودی با تشکیل یک جلسه به دوستان اعلام خواهیم کرد
شنبه 11 مرداد 1393 12:21 ب.ظ
نلسون ماندلا:
ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است،آشکار سازیمو این امر،همه ی انسانها را در بر میگیرد...

موفق باشین
شهرام صادق زادهممنون
شنبه 4 مرداد 1393 10:32 ب.ظ
سلام تبریک میگم بابت گروه خیلی خوبی که دارین، چطور می شه تو گروه شما عضو شد و تو این صعودها همراه گروه بود؟
شهرام صادق زادهسلام ممنون به شرطی که یکی از افراد گروه معرف شما باشند
یکشنبه 22 تیر 1393 03:44 ب.ظ
vagan masire kheyli khobi bod kheyli khosh gozasht mamnon az hame
شهرام صادق زادهممنون
یکشنبه 22 تیر 1393 02:31 ب.ظ
سلام.خیلی خیلی دلمون براتون تنگ شده.جای ما رو هم خالی کنین.خیییییییییییییییلی دوستون داریم.بهزاد .زهرا
شهرام صادق زادهسلام ما هم همچنین همیشه به یادتون هستیم بی صبرانه منتظر حضورتان در برنامه ها هستیم البته با یک یار اضافی
یکشنبه 22 تیر 1393 10:50 ق.ظ
خسته نباشین .گزارش جالبی بود.گروه اقای واضحی هیرکانی نه هیر.کلن خییییییلی با حالین.
شهرام صادق زادهممنون از بازدیدتون
یکشنبه 22 تیر 1393 01:01 ق.ظ
salam ..mamnoon az gozareshe besyar ziiba
شهرام صادق زادهسلام ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو