تبلیغات
کوهستان آستارا - صعود به کوه سنگر به مناسنبت های روز پدر ، معلم و کارگر
 
کوهستان آستارا
درباره وبلاگ


1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند.

2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است.

3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است.

4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد.

5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است.

مدیر وبلاگ : میلاد صادق زاده
نظرسنجی
نظر شما در مورد این سایت؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تقدیم صعود به کارگران ، معلمان و پدران ایران زمینراحت نوشتیم بابا نان داد ! 
بی آنکه بدانیم چه سخت ، برای نان همه جوانیش را داد....
دختر که باشی میدونی اولین عشق زندگیت پدرته 
دختر که باشی می دونی محکم ترین پناهگاه آغوش گرم پدرته
دختر که باشی می دونی مردانه ترین دستی که می تونی تو دستت بگیری و دیگر از هیچچی نترسی دستان گرم و مهربون پدرته
                                                 گاه من بودم دلیل زخم تو           لیک می رنجم هنوز از اخم تو     
                                           شاهزاده تمام زندگی من روزت مبارک

امروز را به نام  پدر آغاز می کنیم و گام در جای پای معلم زندگیمان نهاده و سلا م و درود می فرستیم بر پیشگاهشان و بوسه می زنیم بر دستان پینه بسته کارگری که قبل خروس خوان بیرون می زند و در تاریکی شب به خانه بر می گردد و بر چشمان منتظر فرزندش که از فرط انتظار کنار مادر به خواب رفته بوسه زده و به آغوش می گیرد و در تخت خوابش می گذارد و حسرت دیدن و بازی با  فرزندش را به خاطر کسب نان حلال در دلش جای می دهد و روز ها را بدین منوال پشت سر می گذارد...
سلامتی کارگری که صاحبکارش به نا حق زد تو گوشش
رفت که لباسشو عوض کنه بره خونه اما...
یاد خرج مادر مریضش افتاد...
یاد اجاره خونه...
جهیزیه دخترش..
شهریه دانشگاه پسرش...
برگشت به صاحب کارش گفت منو ببخشید...


                                 آری پدران ، معلمان و کارگران عزیز روزتان مبارک و خجسته باد
جمعه دیگری را باز در کنار همنوردان عزیز در کوه و جنگل آغاز می کنیم این مسیر را قبلا در سایت معرفی نموده ام و به همین خاطر کمتر به معرفی مسیر می پردازم و بیشتر به آن چه که امروز اتفاق افتاده خواهم پرداخت سرپرستی برنامه امروز به عهده آقای براتی پور مدیر باشگاه و جلودار برنامه همچنان سرکار خانم جانشبن با عقب داری من و رضا می باشد همچنین جوان ترین عضو باشگاه هم ثمین خانم در ابن برنامه ما را همراهی می کنند که با اینکه مسیر طولانی را کوهپیمایی خواهیم نمود ولی با توجه به شناختی که از توانایی ایشان داشتیم اجازه حضور در این برنامه را دادیم.ادموند هیلاری اولین فاتح اورست می گوید:

«از نظر کسانی که عادت دارند زیبایی برف را از پشت شیشه و از کنار بخاری تماشا کنند ، کوهنوردی نوعی دیوانگی است ، آخر برای چه کسی این همه راه برود ، بار به دوش بکشد ، با دستان کرخ شده و تن سرمازده ساعت ها درون چادر یا جانپناه ، بلرزد ، بی خوابی و کوفتگی را تحمل کند ، سرانجام خسته و تشنه و گرسنه خود را به بالای کوه برساند و به پایین برگردد ؟!

کسی که هیچ گاه لذت رسیدن به قله را نچشیده ، کسی که تن به طبیعت نسپرده و با آن انس و الفت پیدا نکرده ، حق دارد چنین بیاندیشد.

ما فاتحان خام فتح های بی فایده نیستیم. حکایت ما، حکایت بازجستن روزگار وصل است. دراین دیرگاه دورماندن از اصل خویش، دراین هجوم تکنولوژی درد سر ساز و جنگ طلب. کوهنوردی عشق به طبیعت است. عشقی به پاکی چشمه سار، به سبزی جنگل، به نیلگونی دریا، به صلابت سنگ، به لطافت گل، به فروتنی خاک، به سپیدی برف، به توفندگی طوفان، به سبکی نسیم و به سنگینی کوه.»

اما سخنانی دارم با این دوستان :

در کوهنوردی اصلی به نام ضعیفترین فرد وجود دارد. بر مبنای این اصل در یک برنامه اجرایی کوهنوردی ، کلیه تصمیمات باید بر مبنای ضعیفترین فرد در نظر گرفته شود. یکی از مهمترین تصمیمات ریتم حرکت یا آهنگ پاست. ریتم حرکت را باید بر مبنای ریتم حرکت ضعیفترین فرد تنظیم کرد و این اولین حرف الفبای کوهنوردی است که استاد جلال کتیبه ای کوهنورد و اندیشمند برجسته ایرانی اصرار فراوانی در به کار بستن آن دارد. به کار بستن این اصل نشاط ناشی از یک برنامه کوهنوردی را صد چندان میکند.

همچنین

 تکروی آفت بزرگی برای یک گروه کوهنوردی است . کسی که با گروه همراه می شود حق تکروی ندارد وهر کاری را باید با هماهنگی سرپرست برنامه انجام دهد.


 افراد قویتر همواره باید مراقب افراد ضعیفتر بوده و توانایی های جسمی خود را تا پایان برنامه حفظ نمایند. چنانچه مشکلی برای افراد ضعیفتر ، در حین برنامه ، بخصوص در مراحل پایانی به وجود آید فقط افراد قویتر عضو گروه هستند که می توانند کمک نموده ، و در مواردی حتی از مرگ احتمالی آنها جلوگیری نمایند.
حرکت به صورت آهسته و پیوسته ، نسبت به تند رفتن و منتظر دیگران نشستن ارجحیت دارد. لذا معمولا حرکت گروه در یک صف طولانی است وهرنفر باید حدود یک متر با نفر جلو فاصله داشته باشد . در شرایط رعد و برق این فاصله باید حداقل دو متر باشد.
   کوهنوردی بر خلاف سایر ورزشها که عمدتا رقابتی هستند ، ورزشی رفاقتی است و در پایان هر برنامه اجرا شده کوهنوردی به احدی به عنوان برنده ، جایزه و امتیازی داده نمی شود. تمام شرکت کنندگان در یک برنامه کوهنوردی در خاتمه کار حالات روحی روانی یکسانی دارند و عمدتا خوشحال و سرزنده هستند ، چون بازنده ای وجود ندارد.
امیدوارم  دوستان  با رعایت این موارد از کوه و در کنار هم بودن لذت برده و همیشه سرزنده شاداب باشند.


همچنان در حاشیه رودخانه حرکت می کنیم به دو نفر از افراد اجازه داده می شود تا جلوتر از افراد رفته و بساط چایی را راه بیندازند تا در محوطه مسجد واقع در مسیر صبحانه را دور هم صرف کنیم. 
هوا آفتابی و با خنکای اندکی همراه است به محل مورد نظر رسیده کوله ها را زمین می گذاریم یک ساعتی را برای صرف صبحانه و استراحت در نظر گرفته و کنار یاران صبحانه را صرف می کنیم . آقای جمشیدی در پایش احساس درد می کند با تزریق آمپول جانی دوباره گرفته به سمت هیوابلاغی راه می افتیم.


پس از مدت ها سرکارخانم شکور نقاش مدیره باشگاه با کوله باری پر همراه ما هستند جهت رعایت حال ایشان اول صبحی بین شایان وخودم وسایل ایشان را تقسیم نموده ام تا کوله ای همراه نیاورند بچه ها جلوتر حرکت می کنند و من وآقای براتی پور و ایشان با فاصله در حرکتیم هر از چند گاهی استراحت نموده و به سمت قله در حرکتیم نگران زمان نیستم گپ زنان دیرتر از بچه ها به هیوا بلاغی رسیده و پس از صرف نهار و استراحت کوتاه مرحله آخر صعود را آغاز می کنیم.

هر چه قدر جلوتر می رویم با شروع مه روبرو می می شویم رفته رفته مه غلیظ تر می شود از دوستان می خواهم رعایت فاصله را نموده و از گروه جدا نشوند اما با کم تجربگی تعدادی از دوستان روبرو شده و می خواهند جلوتر از افراد حرکت کنند که با تذکر جدی سعی می کنم فاصله را حفظ کنم در هوای مه آلود فاصله گرفتن از گروه خطرناک و سبب گم شدن می شود.


به علت وجود مه شدید بر خلاف برنامه های گذشته پس از دوازده ساعت کوهپیمایی برنامه امروز به سلامت به پایان می رسد و با پذیرایی آقای حیادخت با نان و پنیر و هندوانه خستگی راه را از تنمان بیرون نموده سوار ماشین می شویم مهدی زارعی هم همراه آقای حیادخت آمده و در مسیر جاده با گفتن خاطرات خواستگاری های نا موفق چندین باره اش موجب خنده و شادی بچه ها می شود در نهایت از سرپرستی برنامه و افرا د شرکت کننده نهایت تقدیر وتشکر را دارم به امید روز های خوب و خوش برای دوستان و بازدید کنندگان سایت کوهستان آستارا تا برنامه بعدی خدا نگهدار ....

 
ابن هم گل سنگ تقدیم به دوستان

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394
شهرام صادق زاده
دوشنبه 23 مرداد 1396 04:38 ب.ظ
Thanks designed for sharing such a fastidious idea, article is nice, thats why i have read it completely
یکشنبه 10 خرداد 1394 12:09 ب.ظ
سلام سلامتی کارگرا 20 عالی بود
شهرام صادق زادهسلام ممنون از بازدیدتون
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 01:53 ق.ظ
سلام.بازم مثل همیشه برنامتون عالی بود.خسته نباشید
شهرام صادق زادهسلام ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر