کوهستان آستارا 1-طراح آرم باشگاه فرهنگی ورزشی کوهستان آستارا جناب آقای استاد اکبر اکسیر شاعر و نویسنده معروف آستارا می باشند. 2-نام باشگاه در آرم به قلم جناب آقای استاد کریم صمدزاده هنرمند و خوشنویس عالیقدر و شهیر آستارایی تحریر شده است. 3-داخل کادر، در قسمت غربی دورنمای کوهستان آستارا ،کوههای رادار،سوها و اسپیناس نمایان است. 4-برگ زیتون بخش زیریرین کادر آرم بیانگر شادی و دوستی می باشد. 5-دو کوه بلند در قسمت قله پوشیده از برف نشانه قدرت ، عظمت ، نعمت ، برکت و رحمت خداوند است که به انسانها و موجودات ارزانی شده است. tag:http://kohestanastara.com 2018-02-17T23:59:54+01:00 mihanblog.com کوهستان آستارا در آبشار لوشکی 2018-01-04T13:39:17+01:00 2018-01-04T13:39:17+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/92 شهرام صادق زاده هشتم دی ماه نود و شش و کوهپیمایی کوهستان آستارا در مسیر آبشار لوشکی ( مسکین )می گویند هر وقت نا امید شدی به کوهستان برو و فریاد بزن آیا امیدی هست ؟ که صدا میاد هست هست سلام و درود من و همنوردانم  به همراهان همیشگی کوهستان آستارا  روزگار بر وفق مرادتانچرا کوهنوردها با وجود اینهمه شرایط خطرناک صعود میکنند؟!خانم "گرلینده کالتنبرونر" که هر 14قله بالای 8000متر رو صعود نموده، در مورد علت زندگی و صعودهایش اینگونه عنوان میکند که:هر گاه با دیگران درباره اکسپدیشن هایم صحبت می کنم، می توان هشتم دی ماه نود و شش و کوهپیمایی کوهستان آستارا در مسیر آبشار لوشکی ( مسکین )


می گویند هر وقت نا امید شدی به کوهستان برو و فریاد بزن آیا امیدی هست ؟ که صدا میاد هست هست سلام و درود من و همنوردانم  به همراهان همیشگی کوهستان آستارا  روزگار بر وفق مرادتان

چرا کوهنوردها با وجود اینهمه شرایط خطرناک صعود میکنند؟!
خانم "گرلینده کالتنبرونر" که هر 14قله بالای 8000متر رو صعود نموده، در مورد علت زندگی و صعودهایش اینگونه عنوان میکند که:

هر گاه با دیگران درباره اکسپدیشن هایم صحبت می کنم، می توانم احساس کنم که آن ها فقط عذاب و سختی های این کار را می بینند: 
سرما، توفان و خطرات.
تنها افراد کمی می توانند با این لحظات زیبا ارتباط برقرار کنند، لحظاتی که مرا به سوی هیمالیا باز می گردانند.
من به دنبال این موقعیت های خاص هستم: 
غوطه ور شدن در زیبایی، احساس قوی زنده بودن و "خودم" بودن به طور خالص و ناب

این بالا من آزادم، من می توانم از تمام مسئولیت ها جدا شوم، مجبور نیستم خوشایند دیگران باشم. دور از هر چیزی در آن پایین، می توانم خود واقعی خودم باشم. 
هر زمان که تسلیم دنیای کوه های بلند می شوم، احساس خشنودی می کنم. حتی اگر متوقف شوم با خوشی لبریز می شوم. وقتی صعود می کنم مصمم هستم، احساس استقلال و شایستگی می کنم. 
من در کوهستان تصمیم قاطع ام را خودم می گیرم و در مقایسه با زمانی که در پایین هستم احساس کاملا متفاوتی دارم، این خود واقعی من است.

احساس احاطه شدن با زیبایی کوهستان و تعدد این لحظات

من روی برف، نزدیک کوله هایمان نشسته ام. مجذوب چشم انداز و خیره در هیبت زیبایی های اطراف شده ام. کمی مه در افق می بینم اما جز آن، آسمان کاملا صاف است. این لحظات دلیل زندگی و صعودهای 8000 متری من هستند.

 
بانوان توانمند کوهستان آستارا بر روی پل مسیر آبشار


صرف صبحانه در کنار رودخانه و چشمه ای زیبا در مسیر آبشار 
 یادآوری میکنم مسیر و معرفی آبشار لوشکی در آرشیو سایت بوده و می توانید با مراجعه به آن اطلاعات خوبی کسب نمایید 
 

آبشار کوچکی زیبا و دیدنی در مسیر بعد از صرف صبحانه


عکسی به یادگار در کنار دیواره ای دیدنی


آسمان صاف و آبی گمشده این روزهای برخی از شهرهای ایران عزیز


گذر از رودخانه ای کوچک و اوج گرفتن و شروع سربالایی و رسیدن به آبشارعکس یادگاری کوه بانوان کوهستان آستارا در آبشار


عکس یادگار در مسیر


در پایان برنامه و مهمان آش دوغ خانواده ای از اهالی محله سفید سنگان ممنون از عزیزان بابت پذیرایی 
]]>
کوهپیمایی کوهستان آستارا در مسیر آبگرم علی داشی یادمان حادثه اشترانکوه 2017-12-18T14:07:51+01:00 2017-12-18T14:07:51+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/91 شهرام صادق زاده بیست و چهارم آذرماه 96 و مسیر روستای توریستی گیلده حیران به آبگرم علی داشی یادمان حادثه کول جنون اشترانکوهساعت هشت صبح شده و ما هنوز در حال صرف صبحانه در بازار نور و خوردن جزویز هستیم آقای حیادخت سرویس داشتند و قرار شده بعد از رساندن آنها به دنبالمان بیایند پس از صرف صبحانه برای خرید به یک هایبرمارکت در خیابان حکیم نظامی غربی می رویم تازه در حال باز کردن فروشگاه هستند مرد میانسال و خوش برخوردیست با دیدن کوله پشتی می فهمد که قصد کوه داریم جویای مسیر می شود و من هم می گویم به آبگرم علی داشی م بیست و چهارم آذرماه 96 و مسیر روستای توریستی گیلده حیران به آبگرم علی داشی 
یادمان حادثه کول جنون اشترانکوه


ساعت هشت صبح شده و ما هنوز در حال صرف صبحانه در بازار نور و خوردن جزویز هستیم آقای حیادخت سرویس داشتند و قرار شده بعد از رساندن آنها به دنبالمان بیایند پس از صرف صبحانه برای خرید به یک هایبرمارکت در خیابان حکیم نظامی غربی می رویم تازه در حال باز کردن فروشگاه هستند مرد میانسال و خوش برخوردیست با دیدن کوله پشتی می فهمد که قصد کوه داریم جویای مسیر می شود و من هم می گویم به آبگرم علی داشی می رویم گویا قبلا به این مسیر رفته و از چشمه قوشادگیرمانی می گوید و از من می خواهد در این چشمه به یادش آبی بنوشم تا یادم نرفته نمی دانم چگونه حرف از مادر شد و انگار به تازگی مادرش را از دست داده بود اشک در چشمانش جمع شد و قطره های اشک در سوگ مادر سرازیر شد از یادآوری و به میان آودن اسم مادر پشیمان شده و به ایشان تسلیت گفتیم و از ما خواست قدر مادرمان را بدانیم و برایش احترام بگذاریم ما هم چشم می گوییم و از ایشان خداحافظی می کنیم .


قبلا قرار شده همه صبحانه بخورند ساعت 9.30 دقیقه را نشان می دهد که در معدن در روستای گیلده پیاده می شویم هوای پاییزی حکم فرماست تعدادی از دوستان که با ماشین شخصی آمده بودند به جمع ما اضافه می شوند با نزدیک شدن به قوشادگیرمانی گروه های کوچکی را می بینیم که در برگشت از آبگرم هستند که یکی از این گروه ها گروه کوهنوردی لاتون لوندویل می باشد در پایین تعدادی آز آنها با ما عکس یادگاری می گیرند . در مسیر عکس هایی به یادگار می گیریم .


اینم عکس پاییزی ماهان زاهدان 


 عکس یادگاری بانوان کوهستان آستارا در محوطه آبگرم علی داشی


بساط آتش و چایی در مسیر برگشتدر برگشت آبی از چشمه آقای یادشده پر نموده و در فروشگاه به ایشان تحویل دادیم که خیلی خوشحال شد 


]]>
صعود به قله سبلان و دماوند 2017-08-21T09:44:30+01:00 2017-08-21T09:44:30+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/89 شهرام صادق زاده صعود به قله 4811 متری  سبلان  صعود آسمانی تان مبارکروز 12 شهریور با 4 نفر از بچه ها که دو نفرشان از گروه کوهنوردی لاتون لوندویل بودند راهی شابیل شدیم غروب 5شنبه بود که به آبگرم شابیل رسیدیم با لندرور به سمت پناهگاه رفته و قبلا که توسط آقای حسین نژادی یکی از اطاق های فاضل را رزرو کرده بودیم خیالمان از بابت شب مانی راحت بود. خسته های خسته نباشید سبلان کوهنوردان زیادی برای صعود آمده بودند انتظار ترافیک برای صعود فردا را داشتم زمان برای استراحت داشتیم زودتر خوابیدیم تا صعود به قله 4811 متری  سبلان  

صعود آسمانی تان مبارکروز 12 شهریور با 4 نفر از بچه ها که دو نفرشان از گروه کوهنوردی لاتون لوندویل بودند راهی شابیل شدیم غروب 5شنبه بود که به آبگرم شابیل رسیدیم با لندرور به سمت پناهگاه رفته و قبلا که توسط آقای حسین نژادی یکی از اطاق های فاضل را رزرو کرده بودیم خیالمان از بابت شب مانی راحت بود.

 

خسته های خسته نباشید سبلان


 کوهنوردان زیادی برای صعود آمده بودند انتظار ترافیک برای صعود فردا را داشتم زمان برای استراحت داشتیم زودتر خوابیدیم تا 3.45 صبح روز جمعه  بیدار شده به سمت قله حرکت کنیم همین طور هم شد از پناهگاه تا انتهای یال اول چراغ سرها روشن بود گروه ها همه در یک ردیف بودند و زیبایی خاصی به وجود آورده بود با گام های کوتاه و بکنواخت ساعت 8.15  به قله زیبای سبلان رسیدیم پس از گرفتن عکس یادگاری و استراحت یک ساعته ای در قله که شلوغ هم بود به سمت پایین حرکت کردیم. 


صعود به قله 5671 متری دماوندساعت 10.30 دقیقه شب روز یک شنبه  22 شهریور با آقای پورکرمی از ترمینال آستارا به تهران حرکت می کنیم قرار شده یکی از دوستانم در تهران آقای رمضانی به ترمینال آزادی بیاید تا پس از خرید پوتین برای آقای پورکرمی از گمرک تهران  ما را به ترمینال شرق ببرند در جنوب تهران در یک فضای سبز پس از خوردن صبحانه راهی ترمینال شرق شدیم .


با یک  سواری پژو راهی شهرستان پلور  شدیم بعد الظهر بود که پس از طی سه ساعتی به قرارگاه رسیدیم . پس از تعویض لباس ها و پوشیدن پوتین هایمان با یک نیسان دربست دو نفری راهی گوسفندسرا شدیم.


از ماشین پیاده شده به سمت بارگاه سوم دماوند با قرار قبلی که کوله کشی هم به عهده خودمان بود صعود مرحله اول را آغاز کردیم ساعت 13.30روز دوشنبه 23 شهریور ماه  بود که آغاز صعودمان بود پس از پس از سه و نیم ساعت ساعت 17 عصر به بارگاه رسیدیم پس از خوردن یک چایی و تلاش زیاد تونستیم تختی در بارگاه برای خواب بگیریم هر چند چادر هم همرامان بود ولی ترجیح دادیم در بارگاه بخوابیم .


از آقای پورکرمی خواستم خوب استراحت کند و اگر آمادگی صعود را داشته باشد همین نیمه شب برای صعود بلند می شویم ساعت دو و نیم شب بود که با صدای برخی کوهنوردان بلند شده و به بیرون رفتم هوا خوب و عالی بود نیم ساعتی هم گذشت آقای پورکرمی را بیدار کرده و خواستم اگر آمادگی صعود را دارند بلند شوند ساعت 3.15  روز سه شنبه 24 شهریور ماه 96 گام برای فتح قله برداشتیم جلوتر از ما یک گروه هم در حرکت بودند مسیر آبشار یخی را برای صعود انتخاب کرده بودم به همین خاطر در مسیر از گروه جدا شده به سمت آبشار یخی حرکت کردیم ساعت 6 صبح شده بود ما در آبشار یخی عکس به یادگار گرفتیم باد با سوز سردی می وزید به سمت تپه گوگردی از این مسیر راه افتادیم برف های شنبه شب هنوز بر زمین بود . 


بلاخره پس از یک صعود 5 ساعته 8.15 بود که به قله رسیدیم . چهل و پنج دقیقه ای در قله می مانیم و عکس به یادگار گرفته به سمت بارگاه راه می افتیم .

]]>
معرفی کوه 3009 متری عجم داغ خلخال و مسیرهای صعود به قله 2017-06-18T13:21:10+01:00 2017-06-18T13:21:10+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/88 شهرام صادق زاده صعود کوهنوردان کوهستان آستارا به قله عجم داغ خلخال در روز پنجم خردادماه 96  قله عجم خلخال در قسمت شمالی شهرستان خلخال، با ارتفاع ۳۰۰۹ متر از سطح دریا سومین قله مرتفع استان اردبیل و دومین قله مرتفعخلخال پس از قله آق داغ(خلخال) در منطقه حفاظت شده آق داغ محسوب می‌شود.مسیر جنوبی دسترسی به این قله از تفرجگاه اندبیل که منطقه‌ای جنگلی است شروع شده و پس از گذر از مسیرهای جنگلی (شامل درختان پر تراکم بلوط وحشی و تمشک وآلو) به دامنهٔ اصلی کوه منتهی می‌شو صعود کوهنوردان کوهستان آستارا به قله عجم داغ خلخال در روز پنجم خردادماه 96  

دانلود فایل 3.jpg

قله عجم خلخال در قسمت شمالی شهرستان خلخال، با ارتفاع ۳۰۰۹ متر از سطح دریا سومین قله مرتفع استان اردبیل و دومین قله مرتفعخلخال پس از قله آق داغ(خلخال) در منطقه حفاظت شده آق داغ محسوب می‌شود.

مسیر جنوبی دسترسی به این قله از تفرجگاه اندبیل که منطقه‌ای جنگلی است شروع شده و پس از گذر از مسیرهای جنگلی (شامل درختان پر تراکم بلوط وحشی و تمشک وآلو) به دامنهٔ اصلی کوه منتهی می‌شود. مسیر دامنهٔ جنوبی قله شیب تندی تا سر قله دارد.

مسیر شمالی دسترسی به قله بعلت شیب بسیار تند و خطر ناک بودن مسیر از مسیرهای صعب العبور می‌باشد. در راس قله یک بنای ساختمانی، از جنگ جهانی دوم که توسط آمریکائیها بنا گردیده تا قسمت جنوبی شوروی سابق را که همان جمهوری آذربایجان است را تحت کنترل  نظر بگیرند.

بانوان توانمند کوهستان آستارا بر فراز قله عجم داغ

دانلود فایل 5.jpg

ساعت 7 صبح را نشان می دهد به شهر خلخال می رسیم دنبال یه قهوه خانه ای هستیم برای صرف صبحانه ، انتظار داشتم کافه زیادی در سطح شهر باشد اما انگار حدسم درست نبود یه چند تایی کله پاچه برای صبحانه داشتند و فقط آدرس یه کافه را تونستیم بگیریم که خامه و عسل میداد تقریبا یه دوری تو شهر زدیم تا برای خوردن صبحانه به محل رسیدیم همگی پیاده شده به کافه رفتیم در حین جستجوی این کافه یکی از اهالی که مغازه کله پاچه فروشی داشت مسیر به غیر از تفرجگاه را برای صعود پیشنهاد دادند .

نمایی زیبا از روستای کرد آق بولاغ

دانلود فایل 17.jpg


معاون بانک ملت شعبه هشتپر آقای زارعی به همراه فرزند و برادر و برادرزاده اش که با سواری از جاده اسالم به خلخال آمده اند به ما پیوسته اند که در مورد مسیر جدید اطلاعاتی می گویند که ندارند.

داخل اتاقک روی قله که هنوز از برف زمستان در ان باقی مانده است

دانلود فایل 2.jpg 


یادم نرفته بگویم که ما از سمت اردبیل و جاده سرچم که به آزادراه زنجان متصل می شود به سمت خلخال اومده ایم که زمان 4 ساعته ای را برد و فرار شده در برگشت از مسیر جاده خلخال به اسالم استفاده کنیم و طبق برنامه در گردنه الماس نهار را صرف خواهیم نمود دوستانی که به این جاده در این فصل رفته اند می دونند که زیبایی خاصی دارد و در مسیر با کشتار گوسفند و بره حسابی می تونی از خودت با کباب تازه پذیرایی کنی و ما هم همین نظر را داریم .


کمی اتلاف وقت داریم به همین خاطر از بچه ها می خواهم که دیگر وقت را هدر ندهیم و صبحانه را خورده و سوار ماشین می شویم از کارگرهای فصلی که جلوی کافه جمع شده بودند روستای کرد آق بولاغ را می پرسم که می گویند در مسیر تفرجگاه اندلیب هست و در مسیر از روی یک پل به سمت چپ باید برویم و البته در مسیر هم می توانیم آدرس را بپرسیم .


آقای زارعی می گویند که روستا را می شناسند و می توانیم برویم به دنبال سواری آقای زارعی راه می افتیم ساعت هشت و پانزده دقیفه را نشان می دهد .پس از طی مسیری آسفالته به یه جاده خاکی و شوسه می زنیم انگار تازه تیغ کشیدند و قصد آسفالت جاده را دارند چهل و پنج دقیقه ای زمان می برد به روستا برسیم قله در مسیر دیده می شود . داخل روستا کنار جاده از ماشین پیاد می شویم از اهالی مسیر صعود به قله را می پرسم که با راهنمایی این عزیزان یالی را برای صعود انتخاب میکنیم و از وسط روستا به سمت یال راه می افتیم . 

عکسی از مسیر صعود

دانلود فایل 8.jpg

طرف دیگر مسیر صعود

دانلود فایل 11.jpg


از شیب یال انتظار صعود سختی را در پیش داریم با توجه به آمادگی همنوردان می دانم بر خلاف تصورم آن چنان هم برایمان سخت نخواهد بود بچه ها با انرژی و با روحیه بالا به سمت قله حرکت می کنند . سرپرستی برنامه به عهده سرکار خانم سعیده گیلک از کوهنوردان باسابقه باشگاه بوده و چون ایشان همیشه در این صعودها همیشه موفق بوده اند از طرف ریاست باشگاه آقای براتی پور انتخاب شده اند . 

اینم از سرپرست مصدوم برنامه سرکارخانم گیلگ

دانلود فایل 10.jpg

نمایی از قله در نزدیکی قره داش

دانلود فایل 9.jpg


دو ساعت و نیم را پشت سر می گذاریم که به قره داشی می رسیم عکسی به  یادگار در این جا میگیریم .دانلود فایل 1.jpg


در این جا خستگی مان را با استراحتی کوتاه و خوردن تنقلات از تنمان بیرون می کنیم اگر مسیر جاده را به سمت قله بخواهیم ادامه دهیم زمان زیادی خواهد برد ولی اگر یال روبرو را که باز شیب زیادی  دارد طی کنیم زمان دو ساعته ای باید طی کنیم تا به قله برسیم به همین خاطر تصمیم می گیریم از یال برویم .


صرف نهار در قله و پایان برنامه صعود

دانلود فایل 6.jpg

  دانلود فایل 3.jpg


جا دارد از آقای زارعی معاونت محترم بانک ملت شعبه هشتپر و سرپرست برنامه سرکارخانم گیلک و همچنین از آقای حیادخت  ، دخترشان مهتا ،  آقای زاهدان و پسر عزیزشان ماهان  که در پایین قله منتظرمان مانده بودند نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم یادم نرفته از همه عزیزان شرکت کننده در برنامه هم ممنونم

]]>
صعود عظیم قیچی ساز به قله لوتسه و پیوستن ایشان به باشگاه هشت هزاریها 2017-05-19T10:56:42+01:00 2017-05-19T10:56:42+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/84 شهرام صادق زاده عظیم قیچی ساز بر بالای چهارمین قله بلند جهان عظیم قیچی‌ساز، هیمالیانورد ایرانی، بامداد روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، به سمت قله لوتسه، چهارمین قله بلند جهان در مرز تبت (چین) و نپال حمله کرد و توانست بدون حمل کپسول اکسیژن، به بلندای این قله هشت هزار و۵۱۶ متری برسد.خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش کرده است که آقای قیچی‌ساز با فتح این قله، در میان ۱۶ رکوردداری قرار گرفت که بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا (گروهی از افراد بومی نپال، در اصطلاح کوهنوردی به افرادی گفته می‌شود که در ازای مبل عظیم قیچی ساز بر بالای چهارمین قله بلند جهان

عظیم قیچی‌ساز، پنجمین کوهنورد ایرانی که قله لوتسه را فتح کرد
 

عظیم قیچی‌ساز، هیمالیانورد ایرانی، بامداد روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، به سمت قله لوتسه، چهارمین قله بلند جهان در مرز تبت (چین) و نپال حمله کرد و توانست بدون حمل کپسول اکسیژن، به بلندای این قله هشت هزار و۵۱۶ متری برسد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش کرده است که آقای قیچی‌ساز با فتح این قله، در میان ۱۶ رکوردداری قرار گرفت که بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا (گروهی از افراد بومی نپال، در اصطلاح کوهنوردی به افرادی گفته می‌شود که در ازای مبلغی به حمل بار کوهنوردان کمک می‌کنند)، هر ۱۴ قله بالای هشت هزار متری دنیا را فتح کرده‌اند.

قله‌های بالای هشت هزار متری که این ۱۶ کوهنورد موفق به فتح‌شان شده‌اند عبارتند ار برودپیک، دائولاگیری، نانگاپاربات، کانچن چونگا، گاشربروم یک و دو، آناپورما، کی۲، ماناسلو، ماکالو، چو آیو، شیشاپانگما، اورست و لوتسه.

عظیم قیچی‌ساز، حسین مقدم، سعید میرزایی، ایرج معانی و محمود هاشمی پنج کوهنورد ایرانی‌ای هستند که در بهار سال ۹۶ موفق به فتح لوتسه شدند.

از طرف خودم و مدیریت و اعضاء باشگاه کوهستان آستارا این صعود و پیوستن آقای قیچی ساز را به جمه باشگاه هشت هزاریها به جامعه کوهنوردی کشورمان تبریک می گویم . 

Cənubi Azərbayanlı dağçı Əzim Qeyçisaz Lohotse (8516m.) zirvəsinə oksigen balonsuz qalxmağa nail olmuşdur və dünyada 16 cı dağçıdı. Təbrik edirik..

همچنین صعود خانم پروانه کاظمی به قله دائولاگیری به ارتفاع 8167 متر ،را به تمامی بانوان کوهنورد کشورمان  تبریک میگوئیم. 

عکس ‏‎Hassan Najarian‎‏

]]>
دریاچه سوها و معرفی مسیر جدید در صعود به این دریاچه زیبا 2017-05-07T14:10:50+01:00 2017-05-07T14:10:50+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/83 شهرام صادق زاده صعود کوهنوردان کوهستان آستارا به دریاچه زیبا و دیدنی سوها از مسیر روستای میه کومه ، شرشر بولاغی اکثر کوهنوردان با مسیر دریاچه سوها به آبشار لاتون آشنایی دارند اما می خواهم مسیری متفاوت را خدمت دوستان معرفی نمایم در ابتدا اضافه می کنم که برای  رفتن در این مسیر به یک راهنمای محلی نیاز مبرم داریم به علت اینکه در این فصل سال دریاچه و مسیر منتهی به آن همیشه مه آلود است در صورت عدم آشنایی با مسیر گمشدن حتمی است  ما نیز از آقای دنیایی از اهالی میه کومه به عنوان راهنما استفاده نمودیم صعود کوهنوردان کوهستان آستارا به دریاچه زیبا و دیدنی سوها از مسیر روستای میه کومه ، شرشر بولاغی 

n.jpg

اکثر کوهنوردان با مسیر دریاچه سوها به آبشار لاتون آشنایی دارند اما می خواهم مسیری متفاوت را خدمت دوستان معرفی نمایم در ابتدا اضافه می کنم که برای  رفتن در این مسیر به یک راهنمای محلی نیاز مبرم داریم به علت اینکه در این فصل سال دریاچه و مسیر منتهی به آن همیشه مه آلود است در صورت عدم آشنایی با مسیر گمشدن حتمی است  ما نیز از آقای دنیایی از اهالی میه کومه به عنوان راهنما استفاده نمودیم که جا دارد از ایشان از طرف خودم و همنوردانم نهایت تشکر را داشته باشم .
ساعت هفت صبح است که در شیری حیاطی جلوی تولیدی آب معدنی  لاتون پیاده می شویم این همان مسیری هست که به آبشار دوقلوی میه کومه که قبلا در سایت معرفی نموده ام می رود  دو ساعتی را در جاده ای طی میکنیم که ماشین های شاسی بلند به راحتی می تواند در این مسیر تردد کنند .ساعت 9 صبح را نشان می دهد که پس از گذشتن از این ورودی که در زیر عکس نمایانگر آن هست به روستای میه کومه می رسیم برای صرف صبحانه جلوتر بچه ها برای دم کردن چایی هیزمی حرکت کرده بودند تا در وقت صرفه جویی کرده باشیم . یک ساعتی را برای استراحت و خوردن صبحانه در نظر میگیریم سرپرستی برنامه امروز به عهده آقای عشایر می باشد.ساعت 10 صبح به راه می افتیم یک سربالایی را در پیش رو داریم پس از طی مسیری عکس زیر را به یادگار میگیریم  که در پشت سر ما منطقه باباعلی و ارتفاعات آبشار لاتون پیداست . 


دو ساعتی را زمان می برد که یک سربالایی نسبتا تندی را پشت سر بگذاریم مسیری بسیار زیبا و دیدنی .


به یالی می رسیم که یک ساعتی را باید در این جا طی کنیم که به تنگی باشی یا ترکه رو معروف است پس از طی این مسیر باید به پایین ترین نقطه به سمت دره ای در یک مسیری مال رو گام بر می داریم  به رودخانه فصلی رسیده و پس از گذشتن از آن دوباره یک سر بالایی تندی را پیشرویمان مشاهده می کنیم دیگر نمی توانیم اطراف خودمان را مشاهده کنیم چون در لابه لای درختانی بلند و سر به آسمان بر افراشته و در یک مسیری مالرو گام بر می داریم هر چقدر ارتفاع می گیریم هوا مه آلود شده و برف دو روز قبل را مشاهده می کنیم به شرشربولاغی میرسیم ساعت 13.30 را نشان میدهد بچه ها احساس گرسنگی می کنند برای صرف نهار در این محل یک ساعتی را میمانیم آتشی روشن نموده و چایی هیزمی را  آماده می کنیم تا در این شیب که جای کمی هم برای نشستن وجود دارد و برف هم روی زمین نشسته و رد پای گرگ و خرس هم پیداست و از ردشان معلوم هست که دیشب یا در یک روز گذشته از این جا عبور نموده اند ما این رد پاها رو تا نزدیکی های دریاچه مشاهده کردیم .عبور از تنگه باشی یا ترکه رو


صرف چایی داغ پس از نهار و گام آخر برای رسیدن به دریاچه سوها


عکس خود نشانگر از برف و مه می باشداینم از زیبای های طبیعت


ساعت 4 بعد از الظهر را نشان می دهد که به دریاچه پوشیده از مه می رسیم اما لحظاتی مه کنار می رود و بچه ها برای گرفتن عکس یادگاری جمع می شوند تا بخواهیم عکس بگیریم دوباره مه دور ما را احاطه می کند تا دریاچه را دور بزنیم و به ماشین برسیم که به نزدیکی دریاچه اومده چندین بار برای گرفتن عکس دسته جمعی اقدام می کنیم .


جا دارد از آقای دنیایی به خاطر راهنماییشان در مسیر و سرپرست برنامه آقای عشایر و یک تشکر ویژه از بانوان توانمند باشگاه که این مسیر سنگین را در زمانی مناسب همگام با آقایان گروه طی نمودند از طرف خودم و مدیریت باشگاه داشته باشم خسته نباشید همنوردان عزیزم
]]>
کوهستان آستارا در آبشار مسکین و ارتفاعات باباعلی آبشار لاتون در دو برنامه 2017-04-18T12:06:59+01:00 2017-04-18T12:06:59+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/82 شهرام صادق زاده          اولین برنامه 96 در جهت آمادگی برای اجرای برنامه ها و کوهپیمایی در مسیر آبشار مسکین با سلام و درود فراوان به همراهان عزیز در سایت کوهستان آستارا از اینکه برنامه های ما را دنبال می کنید ممنون و متشکریم امیدوارم امسال نیز با معرفی مسیر های جدید کوهنوردی و تصاویر زیبا و دیدنی در خدمت شما عزیزان باشیم .امسال نیز برنامه های متنوع و جدید را در برنامه شش ماهه اول جای داده ایم که امیدوارم با اجرای آنها و انتشار گزارش و تصاویر شما عزیزان نیز با ما همراه شوید .آ          اولین برنامه 96 در جهت آمادگی برای اجرای برنامه ها و کوهپیمایی در مسیر آبشار مسکین
 
با سلام و درود فراوان به همراهان عزیز در سایت کوهستان آستارا از اینکه برنامه های ما را دنبال می کنید ممنون و متشکریم امیدوارم امسال نیز با معرفی مسیر های جدید کوهنوردی و تصاویر زیبا و دیدنی در خدمت شما عزیزان باشیم .
امسال نیز برنامه های متنوع و جدید را در برنامه شش ماهه اول جای داده ایم که امیدوارم با اجرای آنها و انتشار گزارش و تصاویر شما عزیزان نیز با ما همراه شوید .

2.jpg

آبشار فصلی دیدنی در مسیر آبشار مسکین
 
امسال نیز مانند سال های گذشته دوستانی به جمع ما پیوسته اند که جا دارد از طرف مدیریت باشگاه و خودم به این عزیزان خوشامد گفته و امیدوارم که از برنامه ها از نهایت خوشی و لذت  بهره مند شوند . سرپرست برنامه سرکارخانم شکورنقاش و برنامه در هجدهم فروردین ماه 96 اجرا شد .

1.jpg


صعود به ارتفاعات باباعلی از مسیر خشنود

ارتفاعات باباعلی که در آن بقعه حضرت بابا علی قرار دارد از کوه های اطراف آبشار لاتون بوده و برای صعود به به این محل مسیرهای مختلفی وجود دارد و یکی از مسیرهای آن از بالای آبشار بوده که زمان دو ساعته ای را می برد البته زمان از آبشار لاتون محاسبه شده است  اما  مسیری را که ما انتخاب نموده ایم از بعد استراحت گاه خشنود به سمت آبشار لاتون جاده ای به سمت  چپ پایین و رودخانه جدا می شود  که پس از گذشتن از پل چوبی روی رودخانه به اولین محلی که میرسیم عزیز بیگ حیاطی نام دارد می رسیم که در همان ابتدا  دو سنگ آسیاب قابل مشاهده است که در زمان های دور مردم این مناطق برای آسیاب کردن گندم هایشان به این جا می آمده اند . این برنامه در بیست و پنجم فروردین ماه 96 اجرا شد .  
 
11.jpg

عکس یادگاری در استراحت گاه خشنود با آقای خشنود و پسرشان مهیار که در قهرمانی کشتی کشوری به مقام سومی دست یافته اند و در این جا دارد ازز طرف بچه های کوهستان آستارا به پدرش و خود مهیار تبریک گفته برایش آرزوی موفقیت و راه یابی به تیم ملی کشتی را  از خداوند منان خواستاریم .

3.jpg

عکسی زیبا در مسیر از آقای حسین نژادی

12.jpg

خونه ای قدیمی به یادگار مونده در عزیز بیگ حیاطی

4.jpg


اینم از آرتین کوچولوی ما البته کوهنورد نمونه و بزرگ

6.jpg

خونه ای در محلی به نام ووآگین ( ووآگین به زبان تالشی بوده و محلی است که به علت اینکه باد گیر بود و همیشه در وزش باد بی نصیب نمی ماند به این نام گذاشته شده است )


5.jpg

 مسیر در بالای همین خونه که واقعا زیباست 

7.jpg

پس از گذشتن از ووآگین به این محل می رسیم که با نبود مسیر کوهنوردی زمانی را تا رسیدن به منطقه ای به نام توره دی در این محل طی میکنیم و بچه ها هم از اینکه مسیری وجود ندارد از ترس گم شدن ما را بی نصیب نگذاشتند البته یادم رفت بگویم سرپرست و راهنمای مسیر آقای پورکرمی بودند .

10.jpg


منطقه توره دی که در پشت سرمان قلعه بالای آبشار لاتون قابل مشاهده است 

 15.jpg

تصاویری زیبا در همین مسیر 

9.jpg

از استراحت گاه خشنود تا تابلوی بقعه باباعلی زمان سه را البته به احتساب عکس گرفتن ها و استراحت که فکر کنم یک ساعتی باشه طی نمودیم مسیری زیبا و دیدنی در فروردین ماه به خصوص دیدنی است .

14.jpg


13.jpg
  
با تشکر از عزیزان شرکت کننده در این برنامه به خصوص سرکارخانم شکورنقاش مدیره باشگاه و سرپرستی برنامه

]]>
تبریک سال 1396 خورشیدی از طرف کوهستانیها 2017-03-21T09:09:29+01:00 2017-03-21T09:09:29+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/81 شهرام صادق زاده پیام تبریکبا سلام و تبریک آغاز سال 1396 خدمت بازدید کنندگان سایت کوهستان آستارا و تمامی کوهنوردان و همنوردان عزیز بلاخره سال 95 نیز با تمام مشکلات ، خوبی ها و بدی هایش ، لذت ها و سختی هایش به آخر رسید و سالی نو آغاز شد باز طبعیت رنگ دیگری به خود گرفت و تولدی دوباره آغاز شد امیدوارم که امسال بر خلاف سال گذشته سالی کم خطر و کم حادثه در ورزش کوهنوردی باشد .برای سال آتی از طرف مدیریت باشگاه جناب آقای براتی پور برنامه ای تنظیم شده که بزودی در سایت قرار خواهم داد باز مثل سال های گذشته تلاش شده که تنوع پیام تبریک

با سلام و تبریک آغاز سال 1396 خدمت بازدید کنندگان سایت کوهستان آستارا و تمامی کوهنوردان و همنوردان عزیز بلاخره سال 95 نیز با تمام مشکلات ، خوبی ها و بدی هایش ، لذت ها و سختی هایش به آخر رسید و سالی نو آغاز شد باز طبعیت رنگ دیگری به خود گرفت و تولدی دوباره آغاز شد امیدوارم که امسال بر خلاف سال گذشته سالی کم خطر و کم حادثه در ورزش کوهنوردی باشد .

برای سال آتی از طرف مدیریت باشگاه جناب آقای براتی پور برنامه ای تنظیم شده که بزودی در سایت قرار خواهم داد باز مثل سال های گذشته تلاش شده که تنوع در برنامه ها لحاظ شود و تا جایی که امکان داشته سعی نموده ایم چند قله و مسیر جدید را خدمت شما همراهان گرامی و عزیز معرفی نماییم امسال نیز همراه و همگام کوهستان آستارا باشید تا از جاذبه های کوهنوردی شهرستان آستارا و استان گیلان نهایت استفاده و لذت را ببرید .

سعی می کنیم با اجرای تمامی برنامه ها با ارایه تصاویر شما را نیز با بچه های کوهستان آستارا همراه سازیم برای تک تک شما عزیزان لحظات خوشی را آرزو می کنم امیدورام با تلاشی که خواهید نمود ثانیه های خوش و خرمی برای خودتان بسازید . شاد و پیروز باشید.                                                              صادق زاده
]]>
برنامه های اجرا شده کوهستان آستارا در چند ماه اخیر 2016-12-20T12:32:17+01:00 2016-12-20T12:32:17+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/80 شهرام صادق زاده باشگاه کوهستان آستارا در چند ماه گذشته با سلام خدمت همراهان همیشگی کوهستان آستارا امیدوارم که روزگار بر وفق مرادتان باشد یک عذرخواهی هم می کنم به دلیل تاخیر در انتشار برنامه های اجرا شده آبشار زمرد حویق آبشار زمرد حویق در موقعیت جغرافیایی E52 48 N09 38 در استان گیلان واقع است. شهر حویق در 40 كیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از تركیب دو دهستان حویق و چوبر تشكیل شده است.شهری که با فاصله چند كیلومتری می‌توان از اراضی ساحلی كنار دریا به اراضی جنگلی در ارتفاعا باشگاه کوهستان آستارا در چند ماه گذشته 

با سلام خدمت همراهان همیشگی کوهستان آستارا امیدوارم که روزگار بر وفق مرادتان باشد یک عذرخواهی هم می کنم به دلیل تاخیر در انتشار برنامه های اجرا شده 

آبشار زمرد حویق 

آبشار زمرد حویق در موقعیت جغرافیایی E52 48 N09 38 در استان گیلان واقع است. شهر حویق در 40 كیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از تركیب دو دهستان حویق و چوبر تشكیل شده است.شهری که با فاصله چند كیلومتری می‌توان از اراضی ساحلی كنار دریا به اراضی جنگلی در ارتفاعات پایكوهی رسید و با قرارگیری در این ارتفاعات به راحتی می توان دریای زیبای خزر را مشاهده کرد. کلمه تالش از تولش(گل خیز) مشتق شده که تول به معنی گل، و ش پسوند مکان است و این کلمه به مرور زمان تبدیل به تالش شده است. آبشارهای تالش بیشتر در میان جنگل های کوهستانی منطقه واقع هستند

 

آبشار زمرد حویق یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش و استان گیلان به شمار می‌رود که در تمام فصول سال گردشگران و کوهنوردانی از دیگر نقاط و استان‌های دیگر را به خود جذب می‌کند. فاصله این آبشار از بازار شهر حویق ۹ کیلومتر است که قسمتی از جاده آن آسفالت بوده و بقیه نیز خاکی و کوهستانی است و از طبیعت نیز برخوردار بوده و می‌توان برخی ییلاقات شهرحویق را مشاهده کرد.
ارتفاعات مشند از مناطق دیدنی حیران


آبگرم علی داشی یکی از دیدنیترین منطقه روستای توریستی گلیده حیرانمسیر آبگرم علی داشیارتفاعات عنبران محله آستاراارتفاعات عسکر محله عنبرانارتفاعات قوش داشی حیران در یک روز برفی و طوفانی


یک روز برفی در ارتفاعات روستای کشفی به سمت شوندا چولا یک مسیر بسیار دیدنی
مسجد شوندا چولا


]]>
معرفی مسیر صعود به قله 2358 متری کلاهوی تالش 2016-07-06T03:31:28+01:00 2016-07-06T03:31:28+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/79 شهرام صادق زاده همگام با کوهنوردان کوهستان آستارا در صعود به کلاهو ( تالش )کلاهو قله ای در شمال غرب البرز و از رشته کوه های تالش می باشد که روستاهای گودول ، دران ، بیلگو و حسن دگیر مانی در دامنه آن واقع است  ارتفاع قله 2358 متر می باشد.نوک قله کلاهو بسیار مسطح بوده و به گفته بومیان محل در جنگ جهانی دوم روس ها از فراز این کوه به عنوان مقابله با نیروی هوایی آلمان بهره می بردند .  سرپرست برنامه سرکار خانم گیلکبه کوهستان می نگرم درونم سرشار از نیرو می شود کوه ها سر فرود می آورند و می گویند با همگام با کوهنوردان کوهستان آستارا در صعود به کلاهو ( تالش )کلاهو قله ای در شمال غرب البرز و از رشته کوه های تالش می باشد که روستاهای گودول ، دران ، بیلگو و حسن دگیر مانی در دامنه آن واقع است  ارتفاع قله 2358 متر می باشد.
نوک قله کلاهو بسیار مسطح بوده و به گفته بومیان محل در جنگ جهانی دوم روس ها از فراز این کوه به عنوان مقابله با نیروی هوایی آلمان بهره می بردند .
 

 سرپرست برنامه سرکار خانم گیلکبه کوهستان می نگرم درونم سرشار از نیرو می شود کوه ها سر فرود می آورند و می گویند باز ما را در خواهی نوردی .

 
پشت سر آقای جسین نژادی ( عکاس برنامه ) منطقه دران و بیگلو آن سوی کلاهو نمایان است .


ساعت 5 صبح را نشان می دهد با هفده نفر از اعضاء باشگاه آستارا به سمت تالش ترک می کنیم در برنامه های اجرا تالش و صعود به کوه تیلار  و بغروداغ باز جناب آقای موسوی زحمت راهنمایی گروه را به کلاهو خواهند کشید در آخرین هماهنگی که شب گذشته با آقای موسوی  داشتم ایشان به خاطر عارضه قلبی برای برادرشان پیش آمده بود در بیمارستانی در شهر رشت بودند .
می خواهم برنامه را به هفته بعد موکول کنم که با مخالفت شدید آقای موسوی روبرو می شوم می گویند که فردا صبح ما را در برنامه همراهی خواهند نمود برای برادرشان آرزوی سلامتی و تندرستی نموده به امید دیدار صبح فرذا خداحافظی می کنم .
بارش باران در غروب پنج شنبه در آستارا و تالش از یک طرف و حادثه پیش آمده برای آقای موسوی بر اجرای برنامه فردا سایه انداخته که با اصرار ایشان در همراهی ما مصمم به اجرای برنامه شده و به بچه ها ساعت حرکت و شرایط اجرا را ابلاغ می کنیم.
ورودی هشتپر هستیم که آقای موسوی تماس می گیرند ساعت 6 صبح را نشان می دهد می گویم که به بزودی به میدان می رسیم آقای موسوی قرار است پس از صعود زودتر برگردند به همین خاطر با موتور آمده اند. نان نخریده ایم آقای موسوی زحمت آن را می کشند جا دارد تشکر ویژه ای از این بابت از ایشان داشته باشم .

در مسیر مریان تالش ( آق اولر )   هستیم  برای صرف صبحانه در کیش دیبی جلوی کافه ای نگه داشته و زمانی را در این جا از دست می دهیم .
مسیر 32  کیلومتری تا منطقه تاریخی آق اولر را به علت سربالایی و گردنه بودن آن بیش از یک ساعتی زمان می برد طی کنیم لحظاتی در این جا ایستاده و به تماشای مناظر اطراف و خانه های قدیمی و حمام قدیمی واقع در این محل می پردازیم .بعد از این محل جاده خاکی و به سمت پایین و رودخانه حرکت خواهیم نمود  به پهنا و وسعت رودخانه که می نگریم حکایت از آن دارد که در بهار با ذوب شدن برف ها سیل ویرانگر و خروشانی را به در آغوش می گیرد در زمان های نه چندان دور در این جا آسیاب گندم وجود داشته که به همین خاطر حسن دگیر مانی معروف است . از خود آق اولر تا گودول محل پارک ماشین 8 کیلومتری فاصله است اما خاکی بودن جاده زمان 40 دقبقه ای را می برد تا برسیم . آقای موسوی با صاحبخانه آشناست سفارش راننده را نموده بعد از آماده شدن بچه ها در ساعت 9.45 حرکت خود را آغاز می کنیم هر چند می توانستیم جلوتر از این هم برویم اما سربالایی های تندی را پشت سر گذاشته بودیم و نخواستیم بیشتر از آقای حیادخت به زحمت بیافتد زمان 45 دقیقه را در جاده با سربالای و پیچ در پیچ تا پای کوه باید طی کنیم.
به منطقه صرفه چولا می رسیم نام مناطق در این جا تالشی بوده و بر اساس موقعیت و نشانه هایی اسم گذاری شده که این منطقه هم  چون در کنار جاده دره هست چوالا ( پایین ) نام نهاده اتد .
در مسیر جاده به سمت چپ وارد باغی می شویم .یک ساعتی را در مسیر درختی با شیب تند وسنگی پیموده و از نور آفتاب در امان می مانیم


عکسی به یادگار پس از خارج شدن از جنگل


گروه اجرایی برنامه در کنار آقای موسوی راهنمای برنامه در قلهبانوان کوهستان آستارا بر فراز ابرها در قله کلاهوی تالش
استراحت کوتاهی در مسیر قله واقعا شیب زیاد و خسته کننده است
آقای موسوی از زحمات بی دریغ شما در رسیدن به قله با وجود مشکل پیش آمده برایتان متشکریم


بر فراز قله پس از پنج ساعت تلاش ، همنوردان خسته نباشید همیشه در اوج قله ها
]]>
صعود کوهنوردان کوهستان آستارا به کوه سنگر ( حور داغی ) 2016-06-05T12:38:43+01:00 2016-06-05T12:38:43+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/78 شهرام صادق زاده همراه با کوهستان آستارا در صعود به کوه رادار  در ابتدا لازم می دانم از مدیریت فروشگاه نیما جناب آقای بشری مقدم به خاطر درج آگهی تبریک به مناسبت چهارمین سالروز تاسیس باشگاه کوهستان آستارا  در هفته نامه پیام آستارا از طرف خودم و همنوردانم در کوهستان آستارا نهایت تقدیر و تشکر نموده و برایشان آرزوی تندرستی و سلامتی می کنیم .   این برنامه با شرکت هجده نفر از همنوردان در تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت ماه نود و پنچ و به سرپرستی آقای شایان جعفری از کوهنوردان باسابقه و جوان با همراه با کوهستان آستارا در صعود به کوه رادار
 در ابتدا لازم می دانم از مدیریت فروشگاه نیما جناب آقای بشری مقدم به خاطر درج آگهی تبریک به مناسبت چهارمین سالروز تاسیس باشگاه کوهستان آستارا  در هفته نامه پیام آستارا از طرف خودم و همنوردانم در کوهستان آستارا نهایت تقدیر و تشکر نموده و برایشان آرزوی تندرستی و سلامتی می کنیم .
   این برنامه با شرکت هجده نفر از همنوردان در تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت ماه نود و پنچ و به سرپرستی آقای شایان جعفری از کوهنوردان باسابقه و جوان باشگاه صورت گرفت .
بارها این مسیر را در سایت معرفی نموده ام جلودار این برنامه آقای سعیدی و در یک روز بهاری و آفتابی برگزار شد .
امسال با بارش رحمت الهی درختان و طبیعت حال و هوای دیگری دارد
صبحانه در مسیر حیاط مسجد صرف نموده و پس از استراحت کوتاهی به حرکت ادامه می دهیم .در مسیر به دخترخانمی برخورد می کنیم که به دور از حال و هوای شهر در حال چرای گوسفندان روزها را سپری نموده و به خانواده اش کمک می کند عکسی به یادگار گرفته و دخترک چوپان را تنها گذاشته و به راهمان ادامه می دهیم.


عکسی زیبا و دیدنی از طبیعت منطقه


نهار را مثل برنامه های اجرا شده در این مسیر در هیوا بولاغی صرف نموده و استراحتی می کنیم تا خستگی مان با دیدن و تماشای مناظر اطراف رفع شود

با تشکر از دوستان شرکت کننده در این برنامه و عوامل اجرایی به خصوص سرپرست جوان و جلودار جناب آقای سعیدی ، همچنین از راننده عزیزمان آقای حیادخت و سرکار خانم گیلگ]]>
کوهپیمایی در مسیر گیلده به آلادیزگاه و صعود به کوه اسبینه 2016-05-15T10:11:29+01:00 2016-05-15T10:11:29+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/77 شهرام صادق زاده گزارش اجرای دو برنامه آلادیزگاه و اسبینهباز آخر هفته ای شد و برنامه ای دیگر ، این برنامه در مسیر روستای توریستی گیلده به آلادیزگاه و با شرکت نوزده نفر از همنوردان در تاریخ سوم اردیبهشت ماه نود و پنج و در یک روز بهاری همراه با بارش باران اجرا شد.این مسیر بارها در سایت معرفی شده به همبن خاطر در مورد آن چیزی نمی نویسمسرپرستی برنامه به عهده آقای مهرپرور و سرکار خانم مهرپرور بود با تشکر دوستان شرکت کننده در برنامهصعود به کوه اسبینهاین برنامه با شرکت هجده نفر و از مسیر مشند در یک روز خوب و با هوای ع گزارش اجرای دو برنامه آلادیزگاه و اسبینه

باز آخر هفته ای شد و برنامه ای دیگر ، این برنامه در مسیر روستای توریستی گیلده به آلادیزگاه و با شرکت نوزده نفر از همنوردان در تاریخ سوم اردیبهشت ماه نود و پنج و در یک روز بهاری همراه با بارش باران اجرا شد.


این مسیر بارها در سایت معرفی شده به همبن خاطر در مورد آن چیزی نمی نویسم


سرپرستی برنامه به عهده آقای مهرپرور و سرکار خانم مهرپرور بود با تشکر دوستان شرکت کننده در برنامه


صعود به کوه اسبینهاین برنامه با شرکت هجده نفر و از مسیر مشند در یک روز خوب و با هوای عالی برگزار شد


سرپرستی برنامه را آقای آرش عظیمی کهن و استاد عزیز سرکار خانم رزیتا واحدپور عهدهدار بودند


با تشکر از سرپرستان برنامه ، این برنامه در تاریخ هفدهم اردیبهشت ماه اجرا شد


]]>
معرفی زیباترین مسیر آبشار لاتون یکی از مسیر های رسیدن به بلندترین آبشار کشور 2016-04-11T12:04:50+01:00 2016-04-11T12:04:50+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/76 شهرام صادق زاده                                    کوهپیمایی در زیباترین مسیر آبشار لاتون کوله پشتی ام را به هوای دیدار با خورشید می بندم ، سفری تا اوج پرشکوه  قله ها دارم  ، قله هایی که یادآور صبح میعاد هستند .معشوق من دعایت را بدرقه راهم کن من نیز برای تو دامنی از لاله خواهم چید ؟لاله هایی به رنگ خود خدا ...عجله ای برای خارج شدن از خانه ندارم یکی از بچه ها زنگ زده و می گوید مینی بوس                                    کوهپیمایی در زیباترین مسیر آبشار لاتون


کوله پشتی ام را به هوای دیدار با خورشید می بندم ، سفری تا اوج پرشکوه  قله ها دارم  ، قله هایی که یادآور صبح میعاد هستند .
معشوق من
دعایت را بدرقه راهم کن من نیز برای تو دامنی از لاله خواهم چید ؟
لاله هایی به رنگ خود خدا ...


عجله ای برای خارج شدن از خانه ندارم یکی از بچه ها زنگ زده و می گوید مینی بوس زودتر از موعد از سر کوچه ما رد شده و قرار است در مسیر برگشت من و مهرداد را از سر کوچه بر دارد وسایل کوله ام را دوباره نگاهی می اندازم تا چیزی از یاد نبرده باشم به مهرداد هم اطلاع می دهم آماده است پوتین هایم را پوشیده به سر کوچه می آییم .
دقایقی منتظر می مانیم تا آقای حاتم حیادخت که به جای فرزاد حیادخت در برنامه امروز زحمت رساندن ما به پارگینگ آیشار لاتون را خواهد کشید می آیندهمگی به جز آقای زارعی که او هم مثل ما جا مانده سوار ماشین شده اند ایشان جلوتر از ما منتظر هستند تا یادم نرفته بگویم آقای پورکرمی را نیز در لوندویل سوار خواهیم نمود.

مهرداد خان و نمایی از آبشاری زیبا در مسیر


ساعت 7.30 دقیقه صبح جمعه بیستم فروردین ماه نود و پنج را نشان می دهد در پارگینگ آبشار پیاده شده و از روی پل گذر می کنیم نرسیده به آرامستان ایستاده چون به سمت راست تغییر مسیر خواهیم داد قرار است آقای براتی پور در مورد این برنامه و شروع فصل جدید سخنانی را ایراد کنند سرپرستی برنامه امروز به عهده آقای سعیدی می باشد گروه های دیگری نیز در این مسیر هسند اما آنها از مسیر استراحتگاه خشنود به سمت آبشار در حرکتند.
پس از شنیدن سخنان ریاست محترم باشگاه حرفها و توصیه هایی در مورد مسیر جدید به بچه ها ارایه می کنم و از بچه ها می خواهم زمان و گام برداری در مسیر را مدیریت کنند تا خستگی باعث رنجشان نشود تا به حال با گروه این مسیر را نرفته ایم و تا حدودی مسیر ناشناخته ای برای بچه هاست تا رسیدن به جاده یک پاکوب با سربالایی تندی را در اول حرکت باید تجربه کنیم.
آقای محمد شهریوریان راهنمای برنامه امروز ما هستند چون خانه ایشان پایین استراحت گاه بین راهی نوربخش شهریوریان در مسیر جاده آبشار لاتون هست ایشان از جلوی خانه اشان که کانکس کلاس درس هم هست و یک مسیر بسیار زیبا هم برای رسیدن به این جاده وجود دارد از همان مسیر بالا رفته و قرار شده تا رسیدن ما آتشی برای صرف صبحانه روشن کنند ایشان در شهر آستارا مجله و روزنامه پخش می کنند و سالهاست زحمات زیادی برای اطلاع رسانی در این شهر را متقبل شده اند.بیش از نیم ساعتی زمان می برد که به جاده می رسییم شاید دوستان تصور کنند که جاده آسفالتی و ... می باشد اما این طور نیست سالیان دراز از ساخت این مسیر توسط مهندسان آلمانی در زمان جنگ جهانی  می گذرد قرار بوده شهر مرزی آستارا را به اردبیل متصل کنند و چون به دور از خطر حمله روس ها بوده این مسیر  بسیار حساب شده و مهندسی است ا اما با گذشت سالها با ریزش کوه و رویش درختان کمتر نشانی از جاده به چشم می خورد اما پاکوب و تا بالای آبشار کشیده شده و حالا به دلایلی به حال خود رها نموده اند هر چند در بسیاری از نقاط به دلیل دره بودن قطع شده که احتمال زیاد با ساخت پل قرار بوده به هم متصل شود برای رفتن به ابن مسیر باید از راهنمای محلی و آشنا به منطقه باید استفاده نمود  .
مسیر زیبا و دلنشبنی است ساعت 8.40 که پیچ های جاده را طی نموده به آقای شهریوریان که ساعتی است منتظر ما مانده می رسیم  تا چایی و صبحانه آماده شود یک بار دیگر مسیر را با ایشان مرور می کنم  قرار بود در میانه های جاده ما را به سمت منطقه یونی و آمبرو کومه سی هدایت کنند اما به پیشنهاد ایشان که مسیر سیاه کوه بسیار دیدنی است قبول می کنم و به اطلاع  سرپرست برنامه تغییر مسیر را می رسام.

9.20 است که دوباره راهی می شویم ارتفاع بیشتر این مسیر نسبت به مسیر استراحتگاه خشنود مناظر زیبایی را جلوی چشمانمان قرار می دهد حورداغی یا همان کوه سنگر هم دیده می شود قله اش برفی است البته هر جلوتر و بالاتر می رفتیم  آسیه شوان و استراحتگاه خشنود و خلیفه حیاتی نیز قابل مشاهده بودند تفاوت دیگر و انچه که این مسیر را متمایز می نمود سکوت و آرامشی بود که در نبود موتورسوارها و رفت و آمد ماشین ها برقرار بود .
پس از گذشت یک ساعتی به سمت سیاه کوه ارتفاع می گیریم و هر چه قدر جلوتر می رویم شیب سربالایی ها بیشتر می شود  بچه ها انگار در حال و هوای برنامه های پاییزی اند خستگی مسیر از چهره هایشان پیداست هر چند شکوه می کنند از سختی هاش ، اما هر چه باشد زیبایی این مسیر را نادیده نمی گیرند و سعی می کنند از اطراف خود استفاده بهینه نموده و با تماشای کوه های اطراف از بودن در مسیر لذت ببرند.

آقای حسین نژادی که زحمت عکس ها به عهده ایشان می باشد10.40 است به ارتفاعات سیاه کوه می رسیم شیب تندی را پشت سر گذاشتیم استراحت کوتاهی نموده پس از گرفتن عکس یادگاری توسط آقای حسین نژادی به سمت آمبروکومه سی راه می افتیم البته می تونستیم به سمت آیشار برویم که اگر ادامه می دادیم در بالای استراحتگاه نزدیک آبشار لاتون خارج می شدیم به دلیل خستگی بچه ها و کمی زمان مسیر را تغییر دادیم  و راه میان بر را انتخاب می کنیم تا مسیر پاکوب سراشیبی تندی را به آرامی می رویم.


در همین مسیر به آبشار کوچک و زیبایی می رسیم زیبایی خااصی دارد زیر آبشار غار مانند بوده و مشخص است که در این فصول دام ها شب ها را در این جا نگه می دارند سر و صورتمان را  آبی زده  و خستگی از تنمان بیرون می کنیم از یک اتفاق ناگوار به سلامت می گذریم آقای زارعی به هوس خیس شدن زیر آب ناگهان می دود که پایش روی تخته سنگ سر خورده ولی شانس آورد که خودش را کنترل کرد هر چند بارها تذکر دادیم که این تخته سنگ ها لیز بوده و خطرناک هستند ولی انگار فراموش کرده بود به هر جهت به سلامتی به آمبرو کومه سی یکی از پر رفت و آمدترین مسیر آبشار لاتون می رسیم گروه های کوچکی نیز آتشی به پا کرده و مشغول خوردن نهار هستند ساعت 14 را نشان می دهد چشمه ای در این جا وجود دارد ما هم برای صرف نهار در این جا مونده و پس از آن به سمت پارگینگ که دو و نیم ساعتی فاصله دارد حرکت خواهیم کرد.


گروه پرتوان و قدرتمند خانم ها
جا دارد آز آقای محمد شهریوریان که زحمت راهنمایی مسیر را کشیدند از طرف خودم و همه افراد تشکر ویژه ای داشته باشم امیدارورم در آینده  ایشان برای سایر مسیرهای این منطقه ما را همراهی کنند و همچنین از زحمات سرپرست برنامه آقای سعیدی و آقای حسین نژادی که  هماهنگی لازم را برای اجرای هر چه بهتر این برنامه کشیده بودند تشکر می کنم  .
برنامه بعدی بیست و هفتم فروردین ماه روستای توریستی گیلده به سمت آلادیزگاه منطقه فندق لو اردبیل خواهد بود دوستان جهت شرکت در برنامه تا روز سه شنبه با آقای حسین نژادی به شماره 09111818280 تماس بگیرند.


آقای محمد شهریوریان راهنمای برنامه


آقای سعیدی و همسرشان
سرپرست برنامه

]]>
کوهپیمایی کوهستان آستارا از روستای توریستی کشفی تا شوندا چولا در یک روز زمستانی 2016-04-10T10:18:01+01:00 2016-04-10T10:18:01+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/75 شهرام صادق زاده نهم بهمن ماه 94 در یک روز برفی در ارتفاعات روستای کشفیاین برنامه با شرکت بیست و دو نفر از اعضا، و در یک روز برفی در ارتفاعات روستای کشفی به سمت شوندا چولا و به سرپرستی آقای عشایر اجرا شدبا وجود باد شدیدی که در ابتدای حرکت می وزید و برفها از روی زمین بلند می کرد و مناظر زیبایی را به وجود می آوردچهره طبیعت زمستانی و بسیار دیدنی بودجاده روستای شوندا چولامسجد روستای شوندا چولا و استراحت کوتاهی که برای صرف صبحانه و با روشن کردن بخاری هیزمی داخل مسجد که با هماهنگی آقای عشایر با تنها ساکن این روستا نهم بهمن ماه 94 در یک روز برفی در ارتفاعات روستای کشفی


این برنامه با شرکت بیست و دو نفر از اعضا، و در یک روز برفی در ارتفاعات روستای کشفی به سمت شوندا چولا و به سرپرستی آقای عشایر اجرا شد


با وجود باد شدیدی که در ابتدای حرکت می وزید و برفها از روی زمین بلند می کرد و مناظر زیبایی را به وجود می آورد


چهره طبیعت زمستانی و بسیار دیدنی بود


جاده روستای شوندا چولا


مسجد روستای شوندا چولا و استراحت کوتاهی که برای صرف صبحانه و با روشن کردن بخاری هیزمی داخل مسجد که با هماهنگی آقای عشایر با تنها ساکن این روستا آقای رضا واجدی انجام داده بودعکس یادگاری با خانواده آقای واجدی و با تشکر از ایشان


تتتتتی


تتتتی
]]>
گزارش اجرای سه برنامه در دو فصل متفاوت 2016-03-20T11:21:20+01:00 2016-03-20T11:21:20+01:00 tag:http://kohestanastara.com/post/74 شهرام صادق زاده گزارش اجرای سه برنامهبه نام یگانه خالق بهار و نورستگیسلام حضور شما همنوردان و دوستان ارجمند در سایت کوهستان آستارا اگرچه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگیست اما خدای سبحان را شاکریم که نوروز هر سال این واقعیت را نمایان می سازد پس نوروز را ارج می نهیم و به زندگی نوید عشق دهیم که سر آغاز دوباره سرزندگیست چرا که تولد بهار و شکوفایی با شکوه طبیعت در همین نزدیکی ست....و اینک که فصلی نو شروع شده برآنیم در این نو شدن ، فصل جدیدی از ارتباط و همراهی با شما دوستان را آغاز کنیم.امیدوارم سال خوبی را گزارش اجرای سه برنامه

به نام یگانه خالق بهار و نورستگی

سلام حضور شما همنوردان و دوستان ارجمند در سایت کوهستان آستارا
اگرچه یادمان می رود که عشق تنها دلیل زندگیست اما خدای سبحان را شاکریم که نوروز هر سال این واقعیت را نمایان می سازد پس نوروز را ارج می نهیم و به زندگی نوید عشق دهیم که سر آغاز دوباره سرزندگیست چرا که تولد بهار و شکوفایی با شکوه طبیعت در همین نزدیکی ست....
و اینک که فصلی نو شروع شده برآنیم در این نو شدن ، فصل جدیدی از ارتباط و همراهی با شما دوستان را آغاز کنیم.
امیدوارم سال خوبی را برای خودتان خلق کنید
به فکر آمدن روزهای خوب نباشید!
آنها نخواهند آمد...
به فکر ساختن باشید...
روزهای خوب را باید ساخت
آرزو می کنم :

بهترین معمار سال جدید باشید...

سال نو مبارک
                                                                                                                    صادق زادهبیست و هفتم آذرماه عسکر محله عنبرانآقایان اسدللهی و جعفری از همنوردان خوبم


هجدهم دی ماه مسیر مشند به هولستون با حضور آقای براتی پور و مهمانانی عزیز
مهمانان :
سرکار خانم رزیتا واحد پور ، ناهید خانم نامزد دوست داشتنی آقای علی پورفهیم
 آقای کرمیانی باجناق عزیز آقای حیادخت و آقای پورفهیم


ویلای زیبای آقای حیدرزاده در روستای مشند که به خاطر وزش باد شدید پذیرای ما بودند با تشکر از ایشان که همیشه پذیرای کوهنوردان در این مسیر هستند


دوم بهمن ماه در مسیر کشفی یه شوندا چولا

 
صرف صبحانه در کبابی آقای میناخانی در یازار نور به همراه دوستان البته فقط جمعه ها صبح قورمه می دهند


اینم یک عکس یادگاری دیگر در همین مسیر


jjjj
]]>